Son Haberler

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ İÇİN BÜYÜK BULUŞMAYA HAZIR MISINIZ?

Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı toplumda farkındalık yaratmak için tüm kesimleri 8-11 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde buluşturacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye’de öncelikle maden ve inşaat gibi sektörlerde her yıl yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği iş kazaları ve meslek hastalıklarının önüne geçilmesi amacıyla kamuoyunda bilinçlendirme atağına hazırlanıyor. İş sağlığı ve güvenliği konusunda çıkarılan gerekli yasal düzenlemelerin ardından uygulamalarla ilgili farkındalık yaratılması ve dünya örneklerinin ortaya konulması amacıyla bu yıl 8’incisi düzenlenen Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı, bu anlamda önemli bir adım olacak. Konferans, Cumhurbaşkanı’ndan Başbakan’a, uluslararası örgütlerden sendikalara, bilim ve iş dünyasından sanat dünyasına kadar bütün kesimleri 8-11 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde buluşturacak.

Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı, 8 Mayıs Pazar günü, çalışma hayatının tarafları ile bilim ve iş dünyasından sanat dünyasına kadar 5 bin kişiyi İstanbul’da buluşturacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde “Sürdürülebilir İş Sağlığı ve Güvenliği” ana başlığıyla 11 Mayıs Çarşamba gününe kadar devam edecek Uluslararası Konferans, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kapanış konuşmasıyla sona erecek.

Konferans kapsamında ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili konulara değinerek kamuoyunda farkındalık yaratılmasına katkıda bulunan Kara Sevda, Baba Candır, Zengin Kız Fakir Oğlan dizilerinin yapımcı ve oyuncularına da ödül verecek.

“Konferans Türk çalışma hayatında bir milat olacak”

Sürdürülebilir İş Sağlığı ve Güvenliği” ana temalı 8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı Türk çalışma hayatında bir milat olacak. Yaklaşık 5 bin kişinin katılması beklenen Konferans, iş sağlığı ve güvenliğinde yeni dönemin tüm toplum kesimlerince benimsenmesine aracılık edecek.

Konferansa, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Kasım Özer, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Temsilcisi Nancy Leppink, TİSK Genel Başkanı Yağız Eyüboğlu, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ın da konuşmacı olarak katılacak.

İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili ulusal ve uluslararası düzeyde uzmanların ve uygulayıcıların da katılacağı Konferansta, iş sağlığı ve güvenliği alanında sektörel yaklaşımlar, meslek hastalıkları ve iş kazalarının nedenlerinden yasal düzenlemelere, taşeronluktan psikolojik risk faktörlerine kadar konuyla ilgili çalışma hayatının tüm sorunları 36 başlık altında ele alınacak.

İş Sağlığı Ve Güvenliğine Uluslararası Projeksiyon

8.Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı’nda son yasal düzenlemeler ve mesleki yeterlilikte yeni dönemle birlikte daha fazla gündeme gelen iş sağlığı güvenliği ile ilgili ülkeler arasındaki işbirliğinin arttırılmasının yanı sıra bilgi, tecrübe ve iyi uygulamaların paylaşımı da hedefleniyor.

İş sağlığı ve güvenliği alanında güçlü işbirlikleri ve paylaşımlar için zemin oluşturacak Konferans’ ta alanında lider isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı ana oturumların yanı sıra işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği alanında hem sorunların tartışılacağı hem de iyi uygulama örneklerinin anlatılacağı oturumlar yer alacak.

Konferansa konusunda otorite olarak kabul edilen Uluslararası Sosyal Güvenlik Kurumları Birliği (ISSA) Başkanı Errol Frank Stoove, Uluslararası İş Teftiş Kurumları Birliği Başkanı (IALI) Kevin Myers, Avustralya Griffith Mühendislik Fakültesi’nden Prof. Sherif Mohamed ana konuşmacı olarak katılacak.

Ayrıca AB İş Sağlığı ve Güvenliği Ajansı (EU-OSHA) Brüksel İrtibat Ofisi Yöneticisi Brenda O’Brien, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) İş Yönetimi, İş Teftiş ve İş Sağlığı ve Güvenliği Şefi Nancy Leppink, Uluslararası Sosyal Güvenlik Kurumları Birliği (ISSA) Genel Sekreteri Hans-Horst Konkolewsky, Alman Sosyal Kaza Sigortaları Kurumu (DGUV) Genel Müdürü Walter Eichendorf’un da aralarında bulunduğu iş sağlığı ve güvenliği alanında önemli isimler tecrübelerini katılımcılar ile paylaşacak.

Konferans kapsamında önceki yıllarda yoğun ilgi gören eğitim kursları ile iş sağlığı ve güvenliği alanında iyi uygulamaların yerinde görüleceği teknik turlar da düzenlenecek.

Konferans ile eş zamanlı olarak düzenlenecek olan İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı ise katılımcılara ve ziyaretçilerine iş sağlığı ve güvenliği alanında yeniliklerle tanışma fırsatı sunacak.

DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu