Son Haberler

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KISA FİLM YARIŞMASI

8.Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı kapsamında düzenlenecek Sürdürülebilir İş Sağlığı ve Güvenliği temalı kısa film yarışmasına katılmak için son tarih 20 Nisan 2016…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 8-11 Mayıs 2016 tarihleri arasında 8’incisi gerçekleştirilecek olan Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı’nın bu yılki ana teması “Sürdürülebilir İş Sağlığı ve Güvenliği” olarak belirlendi. Konferans kapsamında aynı temayla düzenlenen kısa film yarışması için başvurular başladı.

Kısa Film Yarışmasına katılmak için 20 Nisan 2016 tarihine kadar başvuru yapılabilir.

Kısa film yarışması için çağrıda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Sürdürülebilir İş Sağlığı ve Güvenliği Kısa Film Yarışması Düzenleme Kurulu Başkanı Dr. Serhat Ayrım, “İş kazaları, ‘meslek hastalıkları‘nın etkilerini ve alınması gereken önlemleri, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili örnek uygulamaları en iyi şekilde beyaz perdeye aktarmakta iddialı olan herkesi bu yarışmaya katılmaya davet ediyorum.” dedi.

8.Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı öncesinde sonuçların belli olacağı ‘kısa film yarışması‘yla ilgili olarak Dr. Serhat Ayrım, “İş sağlığı ve güvenliğini sağlamak, iş kazalarını en aza indirmek tüm ülkelerin, her sektörün dolayısıyla hepimizin ortak hedefi. Kısa filmler de halkın sesi olması, kültür oluşturulması açısından da büyük önem taşıyor.” diye konuştu.

İş Sağlığı ve Güvenliğini En İyi Anlatan Kısa Film Aranıyor

İş kazalarını ve alınması gereken önlemleri, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili örnek uygulamaları en iyi şekilde beyaz perdeye aktaracak filmlerin yarışacağı, herkese açık olan ödüllü kısa film yarışmasına katılım için son teslim tarihi 20 Nisan 2016…

Yarışma jürisinde Prof. Dr. Nezih Orhon, Prof. Dr. Aytekin Can, oyuncu İpek Tuzcuoğlu, Yapımcı Oğuz Peri, Yönetmen Ebru Çakırkaya Sarıcan, Görüntü Yönetmeni Mazlum Demirbağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından Daire Başkanı Ergün Can yer alıyor.

işsağlığı_konferans

“İş sağlığı ve güvenliği ortak hedef”

Ulusal ve uluslararası düzeyde yaklaşık 5 bin kişinin katılması beklenen 8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı 8-11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Konferans’ta iş sağlığı ve güvenliği alanında sektörel yaklaşımlardan meslek hastalıklarına, iş kazalarının nedenlerinden yasal düzenlemelere kadar 36 farklı konu detaylı şekilde masaya yatırılacak.

İş sağlığı ve güvenliği alanında güçlü işbirlikleri ve paylaşımlar için zemin oluşturması hedeflenen 8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı’na, alanında lider isimler konuşmacı olarak katılırken, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili sorunların tartışılacağı, iyi uygulama örneklerinin anlatılacağı ana oturumlar ve teknik oturumlar yer alacak.

Konferans ve Fuar Bir Arada

Konferans kapsamında ayrıca önceki yıllarda yoğun ilgiyle karşılanan eğitim kursları ile iş sağlığı ve güvenliği alanında iyi uygulamaların yerinde görüleceği teknik turlar da düzenlenecek. Konferans ile eş zamanlı olarak düzenlenecek olan İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı ise katılımcılar ile ziyaretçilere iş sağlığı ve güvenliği alanında yeniliklerle tanışma fırsatı sunacak.

Konferansla ilgili detaylı bilgiye http://www.tioshconference.gov.tr/  web adresinden ulaşılabilir.

kısa_film_gorsel

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu