Son Haberler

İş yeri hekimleri 2018’de e-imzaya geçecek

İş yeri hekimleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve İzleme Programı (İSG Katip) üzerinden e-reçete düzenleyebilmek için 2018 yılından itibaren e-imza kullanacak.

SGK anlaşmalı kamu ve özel sağlık kuruluşlarında e-reçete kullanımının başlamasından sonra iş yeri hekimleri de yıl sonuna kadar e-reçete uygulamasına dâhil olacak. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamayla, iş yeri hekimlerinin 2017 yıl sonuna kadar elektronik imza sahibi olmaları gerektiği bildirildi.

İş yeri hekimleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve İzleme Programı (İSG Katip) üzerinden e-reçete düzenleyebilmek için e-imza kullanacak. E-devlet stratejisi çerçevesinde uygulamaya konulan sağlık sektöründeki e-imza kullanımı projesi, kamu ve özel sağlık kuruluşlarının ardından iş yeri hekimlerini de kapsam içerisine dâhil ederek yaygınlaşıyor. E-imza, iş yeri hekimlerinin kolay ve kaliteli hizmet sunabilmelerine olanak tanıyacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) verilerine göre, Türkiye’deki eczanelerde kullanılan e-imzalı reçete oranı yüzde 82,32.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu