ISK-SODEX 2016’DA HVAC-R SEKTÖRÜ BULUŞACAK | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

ISK-SODEX 2016’DA HVAC-R SEKTÖRÜ BULUŞACAK | Enerji ve Maden Dergisi

3 Mayıs 2016
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

Isıtma, soğutma, havalandırma ve klima (HVAC-R) sektörünün önde gelenleri ISK-SODEX 2016 Fuarı kapsamında 4-7 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde bir araya gelecek.

Yalıtım, pompa, vana ve bağlantı parçaları, su arıtma ve güneş sistemleri de dâhil olmak üzere ısıtma, soğutma, havalandırma ve klima teknolojisinde Avrasya’nın önde gelen fuarı ISK-SODEX 2016, 4-7 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenecek fuarda buluşmaya hazırlanıyor. Fuar, 46 ülkeden 1293 firmanın ürünlerini, Orta Doğu, Avrupa, Eski Sovyetler Birliği ülkeleri ve Kuzey Afrika’dan birçok alıcı ile bir araya getirecek.

Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen Uluslararası Ticaret Heyeti programı kapsamında, Almanya, Azerbaycan, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Kamerun, Etiyopya, Gürcistan, Yunanistan, İran, İtalya, İsrail, Ürdün, İspanya, Kırgızistan, Kosova, Pakistan, Romanya, Tunus, Türkmenistan ve Ukrayna’dan pek çok satın almacı, editör ve dernek temsilcisi fuardaki yerini alacak. Ayrıca, Hannover Mese Sodeks Fuarcılık, Belçika, Gana, Hindistan, Endonezya, Kazakistan, Pakistan, Suudi Arabistan, Katar ve BAE’den gelen ziyaretçi heyetlerine ev sahipliği yapacak. Bu ziyaretçi programları sayesinde satın almacılar B2B toplantıları gerçekleştirilerek Türk ihracatçıları ile tanışma fırsatı bulacak. Uluslararası ziyaretçi programının yanı sıra, Ticaret Odaları ve çeşitli dernekler ile işbirliği içinde düzenlenen Anadolu Heyeti Programı kapsamnda ise fuar 70 farklı heyet grubu tarafından ziyaret edilecek.

Ticaret Fuarı Önemli Konferanslara Ev Sahipliği Yapacak

Fuar, kapsamlı konferans programı ile de sektöre önemli bir katkı sağlayacak. Bu yıl ISK-SODEX fuarı Sürdürülebilir İç İklimlendirme Konferansı’na ev sahipliği yapacak. Sektördeki teknik bilgileri paylaşmak ve ilgili diğer konularda fikir alışverişi yapmak üzere öncü uluslararası firmalar bir araya gelecek. Konferans, İstanbul Fuar Merkezi konferans salonlarında fuarın ikinci günü (5 Mayıs) düzenlenecek. Sayısız uzman konuşması ve semineri ile ısıtma, soğutma, havalandırma ve klima teknolojisi sektöründeki güncel konulara ve trendlere ilişkin genel bir bakış açısı sunulacak. Örneğin, Alman Isıtma Sanayi Federal Derneği (Federation of German Heating Industry e.V.) ısıtma ekipmanları sektöründe enerji verimliliğini artırmak için tasarlanan yenilik seçenekleri hakkında ayrıntılı bilgi verecek. Eurovent, ISKID ve REHVA gibi endüstri birlikleri ise Avrupa standartlarına ve iç mekân hava kalitesine (IEQ) uygun olarak havalandırma ve klima sistemlerinde buharlaşmalı soğutma ve ısı geri kazanım konularında bilgi sunacak ve görüşmeler yapacak.

9.Pompa-Vana-Kompresör Konferansı

Buna ek olarak, bu yılki ISK-SODEX ticari fuarında 9.Pompa-Vana-Kompresör Konferansı da düzenlenecek. Eko Tasarım ve Eko Sistemler üzerinde duracak olan bu konferans sektördeki Ar-Ge faaliyetlerinin geliştirilmesi, değerlendirilmesi ve ele alınması için bir fırsat sunuyor. ISK-SODEX ile aynı zamanda düzenlenen POOL EXPO 2016 kapsamında ise ”Yüzme Havuzu ve Sağlık Sektöründeki Yenilikler” de UHE-Ulusal Havuz Enstitüsü Konferansı’nda 5-6 Mayıs tarihlerinde ele alınacak.

ISK-SODEX, Hannover Messe Sodeks Fuarcılık ve DOSIDER, ISKID, TTMD, IZODER ve ISKAV tarafından iki yılda bir düzenleniyor. Bu güçlü işbirliği 19 Nisan tarihinde imzalanan 6 yıllık bir anlaşma ile 2022 yılına kadar uzatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir