İSRAİL DOĞAL GAZINI TÜRKİYE Mİ TAŞIYACAK? | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

İSRAİL DOĞAL GAZINI TÜRKİYE Mİ TAŞIYACAK? | Enerji ve Maden Dergisi

29 Ocak 2016
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, doğal gazı hem Türkiye hem de Yunanistan üzerinden Avrupa’ya ihraç etmek istediklerini açıkladı.

İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, İsrail, Yunanistan ve Kıbrıs, Doğu Akdeniz’den çıkan doğal gazı Kıbrıs ve Yunanistan üzerinden Avrupa’ya sevk etmek için dün Lefkoşe’nin Rum kesiminde yaptıkları toplantıya giderken uçakta gazetecilere açıklama yaptı.

Jerusalem Post’un haberine göre Yuval Steinitz, İsrail’in hem Türkiye hem de Yunanistan üzerinden Avrupa’ya doğal gaz ihraç etmek istediğini söylerken, Türkiye’ye boru hattı inşa etmenin Kıbrıs ve Yunanistan’a inşa etmekten çok daha ucuz olduğuna dikkat çekti.

Ortak Komite Kurulacak

Lefkoşa’da bir araya gelen İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ve Rum Kesimi lideri Nicos Anastasiades, Doğu Akdeniz’deki doğalgazın Kıbrıs ve Yunanistan üzerinden Avrupa’ya ihraç imkânlarının araştırılması için ortak bir komite kurulmasını kararlaştırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri