Jeotermal Enerji Fuarı Yeni Yerinde… | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

Jeotermal Enerji Fuarı Yeni Yerinde… | Enerji ve Maden Dergisi

21 Aralık 2017
Comments 0

Etiketler , , , , ,

5.Jeotermal Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı yeni yeri ve yeni tarihi ile İzmir’de ziyaretçisiyle buluşacak.

Demos Fuarcılık tarafından organize edilen ve 5. Expo Geothermal (5. Jeotermal Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı), sektörün kalbini İzmir’e taşıdı. 2017 yılı Ocak ayında İstanbul’da yapılan fuardan sonra; katılımcıların istekleri doğrultusunda 5. Jeotermal Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı, yeni yatırımlarıyla 19-21 Nisan 2018 tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşecek.

Büyüyen Sektör, 2018’de Yatırım ve Teşviklerle Hız Kazanacak

Jeotermal enerji kaynakları bakımından Dünya sıralamasında ilk 5’te yer alan ülkemizde, yer altındaki güneş olarak da bilinen, milli kaynağımız diye de nitelendirilen termal suların varlığı ve kullanım potansiyeli her geçen gün önem kazanıyor. Temiz, çevreyle dost ve yenilenebilir enerji kaynağı olması açısından oldukça değerli olan bu enerjiye ve jeotermal sektörüne yapılan yatırımlar, devlet destekleriyle de hız kazanıyor.

Elektrik santrallerinden, sondaj firmalarına, müşavirlik ve mühendislik firmalarından, izolasyonlu boru üreticilerine, otomasyon scada sistemlerinden, pompa vana imalatçılarına, ölçüm cihazlarından, su kimyasallarına, sektörle ilgili sivil toplum kuruluşlarına, jeotermal kaynağa sahip belediyelere kadar koca bir alanı kaplayan Jeotermal enerjinin önemi bir kez daha Expo Geothermal’de anlaşılacak.

İzmir’de, 3 Gün Jeotermal Günleri Yaşanacak

19-21 Nisan 2018 tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenecek fuar, mükemmel lokasyona sahip bir konumda yapılacak 5.EXPO GEOTHERMAL, yurt dışından gelen ziyaretçiler için kolay bir ulaşım ağına sahip.

Comments are closed.