Son Haberler

JEOTERMAL FOTOĞRAF YARIŞMASI

JESDER’in, dernek üyesi ve sektöre hizmet veren firmalarda çalışanlar arasında düzenlediği “Sektörün Gözüyle Jeotermal” temalı fotoğraf yarışması için son başvuru tarihi, 18 Ağustos 2017…

JESDER (Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği), dernek üyesi ve sektöre hizmet veren firmalarda çalışanlar arasında “Sektörün Gözüyle Jeotermal” temalı bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Jeotermal enerjinin önemine dikkat çekmek amacıyla organize edilen yarışmada, ödüller dereceye giren fotoğrafların sergileneceği bir törenle sahiplerini bulacak. Yarışmaya son başvuru tarihi, 18 Ağustos 2017…

Jeotermalin Önemi Fotoğraf Yarışmasıyla Anlatılacak

Aktif olarak çalışmalarını yürüten JESDER (Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği), şimdi de “temiz enerji” sloganıyla jeotermal enerjinin önemine dikkat çekmek amacıyla fotoğraf yarışması düzenliyor. Milli ve yerli kaynağın çıkarıldığı topraklardaki görünümü, çevreyle uyumu, yeraltından çıkan bu sıcak suyun nasıl enerjiye dönüştüğünü gösteren aşamaları, kısacası bu kaynağın gücünü yansıtacak fotoğrafların beklendiği ödüllü yarışmaya, amatör fotoğrafçılar katılacak.

Yarışmaya Jeotermal Sektöründe Çalışanlar Katılacak

“Sektörün Gözüyle Jeotermal” başlıklı yarışmaya, JESDER’e üye olan 30 şirketin çalışanları ile sektörde bu santrallere ürün ve hizmet veren firmaların çalışanları katılabilecek. Belirli kuralları olan yarışmaya, bireysel olarak en fazla iki adet dijital fotoğrafla başvurabilecek. 21-24 Ağustos tarihlerinde, seçici kurul tarafından değerlendirilecek fotoğraflar arasından dereceye girenler, 25 Ağustos Cuma günü internet sitesinde ilan edilecek.

Ödül töreni ise “Jeotermal Enerjinin Başkenti” olan Aydın’da 29 Ağustos 2017 Salı günü gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili olarak konuşan JESDER Başkanı Ufuk Şentürk; Milli ve yenilenebilir enerji kaynağı olan jeotermalin elektrik enerjisine yani güce dönüşümünü, çevreyle olan dostluğunu göstermek, ülkemiz için jeotermal enerjinin ne kadar önemli bir kaynak olduğuna dikkati çekmek için bu yarışmayı düzenlediklerini belirtti.

YARIŞMA İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu