Son Haberler

KARAYOLLARI KÖPRÜLER VE TÜNELLER İHTİSAS FUARI

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Desteklediği tek fuar, Karayolları Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı 26-28 Mayıs 2016 tarihinde Ankara Congresium da gerçekleştirilecek.

Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın himayelerinde ve Karayolları Genel Müdürlüğü Yollar Türk Milli Komitesi (YTMK) tarafından 26-28 Mayıs 2016 tarihinde Ankara Congresium’da düzenlenecek.

Fuar içerisinde bir karayolu projesinde yer alan bütün başlıkların bir araya toplanması hedefleniyor.

Müteahhit Şirketler, Mühendislik, Proje ve Dizayn Şirketleri, Asfalt Serme Makine ve Ekipmanları Üretici ve Tedarikçileri, Agrega Üreticileri, Tünel Açma Makine ve Ekipmanları Üretici ve Tedarikçileri, İş Güvenliği Ekipmanları Üretici ve Tedarikçileri, Zemin ve Temel Mühendisliği Şirketleri, Otomasyon ve Kontrol Sistemleri Sağlayıcıları, Analiz ve Laboratuar Malzeme ve Cihaz Üretici ve Tedarikçileri, Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri, Yangın Önleme ve Yönetim Sistemleri Sağlayıcıları, Sinyalizasyon, Otomasyon ve Aydınlatma Malzemeleri Üretici ve Tedarikçileri, Tünel Tecrit Kaplamaları Üretici ve Tedarikçileri gibi pek çok başlık bu fuarda bir araya getirilecektir.

Müteahhitler, Karayolları ve Köprüler Başlıklı 3 Panel

Müteahhitler, Karayolları ve Köprüler başlıklı 3 farklı panel içerisinde başta mega projelerin ihale süreçleri ve finansman konuları olmak üzere pek çok önemli gündemin görüşülmesi planlanıyor. Fuarı 30.000’i aşkın ziyaretçinin takip etmesi bekleniyor.

Fuar dâhilinde gerçekleştirilecek ticari eşleştirme programı sayesinde, ulusal ve uluslar arası şirketlerin işbirliğinin sağlanması amacıyla, firmalara özel odalarda iş görüşmeleri yapma imkânı yine YTMK tarafından sunulacaktır.

Konveksiyonel Tünelcilik Kursu

Ankara Congresium‘da düzenlenecek Fuarla birlikte, 1.Ulusal Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Kongresi, üç gün boyunca sürecektir. Akademisyen ve devlet erkânından 600 kadar katılımcının Kongrede ve dolayısıyla Fuarda yer alması hedefleniyor. YTMK’nın ülke temsilcisi olarak yer aldığı ITA-AITES (International Tunnelling and Underground Space Association) tarafında “Konveksiyonel Tünelcilik” konulu kısa kurs için görüşmeler sürdürülmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu