Son Haberler

KASTAMONULU SANAYİCİ VE İŞ DÜNYASI ZİRVESİ 2016

Kastamonulu Sanayici ve İş Dünyası Zirvesi (KASTEXPO) 10-13 Mart 2016 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde (IFM) gerçekleştirilecek.

Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) Genel Başkanı Ayhan Aslan, İstanbul Fuar Merkezi’nde 10-13 Mart 2016 tarihinde yapılacak olan Kastamonulu Sanayici ve İş Dünyası Zirvesi (KASTEXPO) hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Ayhan Aslan, Kastamonu ekonomik güç birlikteliğini açığa çıkaracak KASTEXPO’nun ortak bir pazar olduğunu söyledi.

Başkan Ayhan Aslan, 4 gün sürecek olan etkinliğin ekonomik güç birlikteliğinin yanı sıra Kastamonu sosyal, kültürel ve bölgesel gücünü ön plana çıkaracağına dikkat çekti.

İş Dünyasına Örnek Teşkil Edecek Bir Etkinlik

KASİAD’ın 1994 yılında ‘iş dünyası‘na hizmet etmek için kurulduğunu anımsatan Ayhan Aslan, “Son zamanlarda derneğimizle birlikte açığa çıkan bütünleşmenin dinamik etkisi bizi ek bazı faaliyetlere yönlendirdi. Kastamonu iş dünyasının buluşacağı KASTEXPO da enerjimizin ve güç birlikteliğimizin yansıması olarak açığa çıktı. Bu etkinlik Ar-Ge, inovasyon, vizyon ve üretim şekillerindeki kalite farklılıklarının iş dünyamızı kendi alanında daha profesyonel yapmakla birlikte, kurumsal kimliğe sahip firma ve ‘iş adamları‘nın diğer genç iş dünyasına örnek teşkil etmesi açısından kaçırılmaz bir fırsat.” dedi.

“İş adamlarımız kendi aralarında var olan potansiyel gücün farkına varabilirler”

Ekonomik birleşme, birleşmeye giden ekonomilerde mal ve hizmet akımlarının önemine değinen Ayhan Aslan, “Ancak birbirleri arasında mal ve hizmet alımı yapan iş adamlarımız kendi aralarında var olan potansiyel gücün farkına varabilirler. KASTEXPO bunu sağlayacak. Gerekli tüm ihtiyaç ve donanımın hazır olduğunu göreceğimiz bir etkinlik olacak.” diye konuştu.

Kastamonulu sanayici ve iş adamlarının iş birliği içinde olmasının büyük bir ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Aslan şunları söyledi: “Sağduyulu ve rekabetçi bir iş çevresinin geliştirilmesi göz önünde tutularak; vatandaşlar ve iş adamlarının yararına pazarların daha da artırılması için adımlar atıyoruz. İş birliğinin basit bir düzeyden başlatılması, ileriye yönelik ortak bir amaç belirlememiz toplumumuzun menfaatine olacaktır. Bu kapsamda KASTEXPO hem iş adamlarımızı birbiri arasındaki iletişimi ve alışverişi güçlendirecek hem de ortak projeler üretmemizi sağlayacak.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu