Son Haberler

KATAR YOLLARINA TEKFEN İNŞAAT İMZASI!

Tekfen İnşaat, Katar Devleti ile imzaladığı ön protokol ile Katar’ın en prestijli projelerinden biri olan 34 km uzunluğundaki “Al Khor Expressway” Projesi’ni hayata geçirecek.

2005 yılından bu yana Katar’da birçok önemli otoyol projesi üstlenerek hayata geçirilmesini sağlayan Tekfen İnşaat, Katar Devleti ile imzaladığı anlaşmayla “Al Khor Expressway” Projesi’ni gerçekleştirecek. Katar’da hayata geçirdiği prestijli projelere bir yenisini de Al Khor Expressway ile ekleyecek olan Tekfen İnşaat, 60 yıllık tecrübesiyle projeyi anahtar teslimi olarak 36 ay içerisinde teslim edecek.

Tek Seferde İmzaladığı En Büyük Sözleşme

T.C. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın himayesinde, Katar Şehircilik Bakanı Mohammed Bin Abdullah Al Ruhaihi ve Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin tarafından imzalanan ön protokol kapsamında, Al Khor Expressway otoyolu toplam 34 kilometre uzunluğunda, geliş – gidiş olarak 10 şeritli olarak inşa edilecek. Çeşitli kavşaklar, viyadükler, alt ve üst geçitlerin yer aldığı proje, Katar’ın en prestijli projelerinden biri olacak. Tekfen İnşaat, Katar Devleti için büyük önem taşıyan projeyi, 7.6 milyar Katar Riyali (yaklaşık 2.1 milyar ABD Doları) bedelle üstleniyor. Bu Tekfen İnşaat’ın mevcut iş miktarını (backlog) ikiye katlarken, 60 yıllık tarihinde tek seferde imzaladığı en büyük sözleşme olma özelliğini de taşıyor.

katar_kuzey_otoyoluKatar’da 1,5 Milyar Dolarlık İş Hacmi

2005 yılından bu yana Katar’da aralıksız çalışarak toplam 1.5 milyar ABD Doları tutarında tamamlanmış iş hacmine imza atan Tekfen İnşaat, bugüne kadar Katar’da Bayındırlık İşleri İdaresi ASHGHAL için Katar Kuzey Otoyolu Projesi, Paket 2 ve 3, Merasim Yolu, Katar Kuzey Otoyolu Yanyollar ve İlave Kavşaklar Projelerini, sanayi altyapısı alanında ise QAPCO için Düşük Yoğunluklu Polietilen Tesisi (2006) ve Qatar Petroleum için de Ham Petrol ve Ethan Gazı İletim Boru Hatları‘nı (2005 ve 2006) başarıyla tamamlamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu