Son Haberler

KENTSEL DÖNÜŞÜME 75 MİLYAR TL AYRILACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yaptığı açıklama doğrultusunda 5 yılda sektöre 75 milyar TL’lik bir kaynak ayrılmasının planlandığı belirtildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yaptığı çalışma doğrultusunda yeni bir kentsel dönüşüm hareketi için düğmeye basıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yaptığı açıklama doğrultusunda 5 yılda sektöre 75 milyar TL’lik bir kaynak ayrılmasının planlandığı belirtildi. ottoman body 45 yıllık tecrübesiyle İstanbul’a değer katan kentsel dönüşüm projelerine imza atan Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım da son gelişmeleri değerlendirdi.

“Ev sahipleri herhangi bir ücret ya da pay vermek zorunda kalmayacak”

Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, “5 yılda 75 milyar TL’lik bir kaynak sağlanacak. Deprem riski olan konutlar yenilenirken ev sahipleri herhangi bir ücret ya da pay vermek zorunda kalmayacak.” dedi.

2018 yılında 15 milyar TL’lik kaynak

Gayrimenkul sektörü açısından hükümetin son dönemde çok önemli adımlar attığını belirten Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, “Sektörü hareketlendirecek adımlar atan hükümetin en önemli hamlesi kentsel dönüşüm projesi olacak. Sayın Mehmet Özhaseki’nin projesine göre sadece 2018 yılında kentsel dönüşüme 15 milyar TL’nin ayrılması planlanıyor. Böylece deprem riski taşıyan evler sağlamlaştırılırken kentlerimiz de daha düzenli ve yaşanabilir bir kimliğe kavuşacak.” dedi.

“Hem ev sahipleri hem de yüklenici firmalar kazanacak”

Şu andaki kentsel dönüşüm projelerinde müteahhitler ve ev sahiplerinin zaman zaman mağduriyet yaşadıklarına dikkat çeken Osman Yıldırım, “Konut sahipleri, müteahhitlere ya para ödemek ya da evlerinden pay vermek zorunda kalıyordu. Aynı şekilde yüklenici firma da çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya kalıyordu. Bu nedenle yeni projeyle birlikte hem ev sahipleri hem de yüklenici firmalar kazanacak. Ayrıca sektördeki hareketlenmeyle birlikte ekonomi de bu tablodan olumlu etkilenecek.” dedi.

http://www.ottomanbodymaske.com/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu