KOBİ'LER İÇİN €100 MİLYON KREDİ ANLAŞMASI | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

KOBİ'LER İÇİN €100 MİLYON KREDİ ANLAŞMASI | Enerji ve Maden Dergisi

6 Mayıs 2016
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

Odeabank ve Avrupa Yatırım Bankası (AYB) arasında imzalanan 100 milyon Avro tutarındaki kredi anlaşması ile Odeabank, Türkiye’de yerleşik KOBİ’ler için AYB’den €100 Milyon kredi sağladı.

Odeabank ve Avrupa Yatırım Bankası (AYB) bugün İstanbul’da 100 milyon Avro tutarında kredi anlaşması imzaladıklarını açıkladılar. İki kurum arasındaki ilk işbirliği olan bu anlaşma sayesinde Odeabank, Türkiye’de yerleşik KOBİ’lerin yatırım projeleri ve işletme sermayesi ihtiyaçlarının finansmanında kullanılmak üzere yeni bir anlaşmaya imza attı.

Anlaşmanın imza töreninde konuşan Odeabank Genel Müdürü Hüseyin Özkaya, “Avrupa Yatırım Bankası gibi önemli ve saygın bir kuruluş ile imzaladığımız kredi anlaşması, Odeabank’ın kısa süre içinde kat ettiği yolun önemli bir göstergesidir. Geçtiğimiz yıl KOBİ, mikro ve küçük işletmelerin finansman ihtiyaçları için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve European Fund for Southeast Europe (EFSE) ile imzaladığımız anlaşmalara ek olarak bugün, AYB ile imzaladığımız ilk kredi anlaşmasının da müşterilerimize önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

KOBİ’lere Uygun Finansal Çözümler

Odeabank, AYB’den sağladığı 100 milyon Avro tutarındaki ilk kredi ile KOBİ müşterilerine zorlu uluslararası ekonomik şartlarda uygun finansal çözümler sunmayı amaçlıyor. Temmuz 2015’de Odeabank, KOBİ’lerin finansmanına yönelik Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 60 milyon Avro tutarında kredi anlaşması imzalamış, mikro ve küçük işletmelerin desteklenmesi amacı ile de Aralık 2015’de European Fund for Southeast Europe (EFSE)’dan 20 milyon Avro tutarında kredi temin etmişti.

İmza töreninde bulunan AYB Başkan Yardımcısı Pim van Ballekom ise “Küçük ve orta ölçekli işletmeler Türkiye’de ekonomik kalkınma ve istihdam yaratma alanında önemli katkı sağlamaktadırlar. Odeabank ile ilk anlaşmamızı imzalamaktan dolayı memnuniyet duyuyor, yeni iş ortağımız ile Türkiye’de yerleşik KOBİ’lere ihtiyaç duyulan finansman kaynaklarının sağlanacağına inanıyoruz. AYB, Türkiye’de 50 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdürmekte, yerel istihdam ve girişimciliğin desteklenmesini teşvik etmektedir.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri