Son Haberler

KOBİ’LERİN FİNANSMAN İHTİYACINI KARŞILAYACAK KREDİ

Fibabanka, KOBİ’lerin desteklenmesi amacıyla Alman Kalkınma Bankası’nın (KFW) iştiraki DEG’ten 29 milyon Euro kredi aldı.

KOBİ’lere özel hizmetleri ve yenilikçi uygulamalarıyla öne çıkan Fibabanka, DEG ile yaptığı anlaşma sayesinde KOBİ bankacılığında pazar payını daha hızlı büyütmeyi hedefliyor. KOBİ’lerin desteklenmesi amacıyla harekete geçen Türkiye’nin yenilikçi ve dinamik bankası Fibabanka, 29 Temmuz 2016 tarihinde Alman Kalkınma Bankası’nın (KFW) iştiraki DEG ile iş birliği anlaşmasına imza attı. Anlaşma ile Fibabanka 7 yıl vadeli 29 milyon Euro tutarında kredi aldı.

Fibabanka, yeni krediyi Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansman ihtiyaçlarını gidermek için kullanacak.

“Fibabanka’ya duyulan güvenin önemli bir göstergesi”

Temin edilen bu kredinin, Fibabanka’ya duyulan güvenin önemli bir göstergesi olduğunu belirten Fibabanka Genel Müdürü Bekir Dildar, alınan krediye ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

“Türkiye ekonomisinin bel kemiği olan KOBİ’ler, ilk günden bu yana Fibabanka’nın odağında yer alıyor. Hızlı, kolay ve yenilikçi bankacılık anlayışımızla işletmelerimizin ihtiyaç ve beklentilerini doğru okumayı önemsiyor, onları geleceğe taşıyacak ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. DEG ile imzaladığımız kredi anlaşması, KOBİ’lerin finansal ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmamız açısından büyük önem taşıyor. 29 milyon Euro tutarındaki kredi ile hem işletmelerimize destek olmaya devam etmeyi hem de ülkemizin ekonomik geleceğine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Fibabanka, önümüzdeki dönemde de KOBİ bankacılığında sektör ortalamasının üzerinde büyümeye devam edecek.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu