Son Haberler

Komatsu Hibrit İş Makineleri Satışta

Komatsu’nun hibrit iş makineleri, Temsa İş Makinaları güvencesiyle satışta…

İş makineleri sektörünün lider markası Temsa İş Makinaları; iş makineleri ve maden makineleri üretiminde dünyanın lider markası Komatsu’nun geliştirdiği, dizel yakıt ve elektrik ile çalışan %100 hibrit ekskavatörü Türkiye’de satışa sunuyor.

Temsa İş Makinaları, 44 yıldır distribütörlük hizmeti verdiği Komatsu’nun HB sınıfı, 20-38 ton arası makine ağırlıklarındaki hibrit ekskavatörlerinin hem satışını hem de eğitimli teknisyenleri ile satış sonrası hizmetlerini Türkiye’de başarıyla yürütüyor.

600-700 Amperlik Elektrik Gücünü Kendisi Üretiyor

%100 hibrit olarak tasarlanan ekskavatörler, üzerindeki dizel motor ve bağlı olduğu jeneratör sayesinde ihtiyaç duyduğu 600-700 amperlik elektrik gücünü kendisi üreterek, kapasitörlerde depoluyor ve makinenin hareketleri için bu elektrik gücünü kullanıyor.

Araç ihtiyaç duyduğu elektriği kendisi üretirken, tasarruf amaçlı frenleme hareketleriyle de kapasitörleri besleyebiliyor. Bu özellikleriyle Komatsu hibrit ekskavatörler, aynı sınıf Komatsu standart makineden tonajına göre yaklaşık %30-35 oranında dizel yakıtta tasarruf ve verimlilik sağlıyor.

Temsa İş Makinaları ayrıca Komatsu’nun prototiplerini tamamladığı benzer hibrit teknolojisini, önümüzdeki yıllarda lastik tekerlekli yükleyicilerinde de sunacağının müjdesini verdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu