Son Haberler

KONUMSAL VERİ UYGULAMALARINDA ENTEGRASYONUNUN ÖNEMİ

Türkiye’nin önde gelen yazılım firmalarından Netcad, 17-21 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen ve dünyadaki haritacıları bir araya getiren FIG Çalışma Haftası’nda, ‘Konumsal Veri Uygulamalarında Entegrasyonun Önemi’ni anlattı.

Dünyanın dört bir yanından 800’ün üzerinde katılımcıyla gerçekleştirilen FIG bu yıl ilk kez Çalışma Haftası olarak düzenlendi. 17-21 Mayıs 2015 tarihlerinde Bulgaristan’da gerçekleştirilen FIG Çalışma Haftası’nda, önemli yazılım firmalarından Netcad, ‘Konumsal Veri Uygulamalarında Entegrasyonun Önemi’ne ilişkin yaptığı sunumuyla ilgi odağı oldu.

Etkinliğin başladığı 17 Mayıs’ta Netcad’in Kurumsal Temsilcisi Dr. Emin Bank, ‘Konumsal Veri Uygulamalarında Entegrasyonun Önemi’ne ilişkin sunumuyla Türkiye’de yayınlanan INSPIRE benzeri  yönetmeliğin kurumlara verdiği görevler, bu görevler kapsamında kurumların yapması gereken işler ve Netcad’in kurumların işlerini hızlı ve kolay yapmalarını sağlayan çözümlerini tanıttı.

Sunumda en çok ilgiyi çeken, INSPIRE  veri temalarının Netcad yazılımı ile hazır şablon olarak gelmesi, CAD ve GIS verilerinin hızlı, kolay şekilde aktarılabilmesi ile MIS ve e-devlet servisleri ile kolay entegrasyon oldu. Netcad yazılımları, yapılan sunumun ardından gelen sorular ve detaylı cevapları ile de beğeni topladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu