Son Haberler

KONUT ALACAKLAR İÇİN CITYSCAPE TURKEY’E ÖZEL İNDİRİMLER

cityscape_turkey24-26 Mart 2016 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek CITYSCAPE TURKEY, global yatırımcılar ve gayrimenkul geliştirme sektöründeki dev firmaların yanı sıra bireysel yatırımcılar için de çok cazip fırsatlar sunacak.

 

24 Mart’ta İstanbul’da başlayacak dünyanın en prestijli gayrimenkul fuarlarından Cityscape Turkey için tüm hazırlıklar tamamlandı. ‘Gayrimenkul sektörü‘ne yön veren organizasyon, kurumsal ve uluslararası yatırımcıların yanında, konut alıcıları ve bireysel yatırımcılar için de çok cazip fırsatlar sunacak.

60’tan fazla şirketin ve dev projelerin yer alacağı fuara özel ödeme imkânları ve yüzde 15’e varan artı indirimler bireysel yatırımcılara çok kazandıracak.

Cityscape Turkey, 7.000 metre karelik fuar alanında 60’ın üzerinde şirketi ağırlayarak, Cityscape tarihindeki en büyük lansman organizasyonu olacak. Etkinlikte başta Ağaoğlu, DKY İnşaat, EGE Yapı, Green Valley Real Estate, Kuzu Group, Metropol Istanbul, Ofton, Piyalepaşa İstanbul, Polatyol-Eston İnşaat, Quasar Istanbul, Sinpaş ve Suryapı olmak üzere Türkiye’deki öncü yatırımcılar ve projeleri yatırımcıların ve konut alıcılarının beğenilerine sunulacak.

konut_piyasasiGayrimenkul Kazandırıyor

Gayrimenkul, Türkiye’de en çok kazandıran yatırım araçlarından biri… Tüm istatistikler de bunu ortaya koyuyor. Her yıl yaklaşık 1,2 milyon konutun satıldığı gayrimenkul sektörü 2015 yılında yaklaşık yüzde 20 büyüdü, en çok yoğun alışverişin yapıldığı şehirlerden İstanbul’da satışlar yüzde 15 oranında arttı.

Üçüncü hava limanı inşaat çalışmalarının gelecek yıl başlaması gibi, İstanbul’daki ‘mega projeler‘in katkısıyla, gayrimenkul sektörünün 2016 yılında yüzde 15 oranında büyümesi bekleniyor. ‘Konut kredileri‘nin hacmi, 2002-2015 yılları arasında 200 milyon dolardan 51,4 milyar dolara çıktı. 2002 yılından 2014 yılına kadar 4 milyon birim inşa edildi ve yine aynı dönem içerisinde 6,3 milyon yapı ruhsatı çıkarıldı. Türkiye Merkez Bankasına göre, konutların reel fiyatları, 2010 yılı Ocak ayından 2015 Ocak ayına, İstanbul, Ankara ve İzmir’de sırasıyla yüzde 68, 13 ve 25 oranlarında arttı.

Sayısız Proje Tek Çatı Altında

Cityscape Grup Direktörü Wouter Molman, organizasyonun sayısız projeyi tek bir çatı altında inceleme fırsatı sağlayacağını vurgulayarak, “Cityscape Turkey konut alıcıları ve yatırımcılar için çok cazip özel fırsatlar sunacak. Konut alacaklar özel koşullarda alacakları gayrimenkulleriyle alırken kazanacak.” dedi.

REIDIN OCAK 2016 dönemi verilerine göre Türkiye konut piyasası ile ilgili bazı rakamlar şöyle:

2 Yılda Yüzde 44 Arttı: Türkiye’de son 2 yılda konut satış fiyatları yüzde 44, kiralar yüzde 40 arttı.

Endeks 200’e çıktı: 2003 Ocak ayında 70, 2007’de 100 olan Türkiye Konut Fiyat Endeksi, 2016 Ocak ayında yaklaşık 200’e ulaşmış durumda.

İstanbul Dörtte Bir Kazandı: Konut fiyatları son bir yılda İstanbul’da yüzde 26, İzmir’de yüzde 22, Ankara’da yüzde 15, Bursa’da yüzde 16, Adana’da yüzde 31, Kocaeli’de yüzde 24 arttı.

17-19 Yılda Amorti Ediyor: Bölgesel Amortisman Süreleri İstanbul’da 17.9, Ankara’da 19, İzmir’de 18.8, Adana’da 19.1, Antalya’da 17.3, Kocaeli’de 18.2 yıl olarak gerçekleşti.

gayrimenkul_fuari

CITYSCAPE TURKEY’E ÖZEL İNDİRİMLER:

1-Eston İnşaat, Cityscape Turkey fuarına özel Bahçeşehir’deki Eston Şehir-Mahallem projesi için peşin alımlarda yüzde 15 indirim uygulayacak.

2-Ege Yapı mevcut kampanyalarına ek sadece fuar ziyaretçilerine özel yüzde 5 indirim uygulayacak.

3-AKSGRUP yüzde 25 kar garantisi verdiği “Focus İstanbul” projesinin tanıtımını yapacak.

4-Ofton, İstanbul’daki çeşitli Elysium projelerinde fuara özel yüzde 13 indirim kampanyası düzenleyecek.

5-Sur Yapı Cityscape Turkey’e özel Mirage, Marka ve Exen projelerinde “yüzde 10 + yüzde 10 tamamı peşin” indirimi uygulayacak. Fuar kapsamında ise vadeli ödemelerde yüzde 10 indirim fırsatı sunacak.

6-Delta İzsiz Holding, Cityscape Turkey’e özel Delta Deluxe projesinde liste fiyatı üzerinden yüzde 10 + yüzde 10 indirim uygulayacaktır.

7-Metropol İstanbul projesi ticari ofislerini ilk kez Cityscape Turkey’de satışa sunuyor!

8-Tarakçıoğlu Grup, Cityscape Turkey fuarında sergileyeceği Villas With Views Sapanca (Manzara Villaları Sapanca) projelerine gelen ziyaretçilerine yüzde 10 indirim uygulayacak.

9-TGP, Cityscape Turkey’e özel Grand Tower ve Luxury Residence peşin alımda yüzde 15’e kadar indirim, vadeli satışta yüzde 35’i peşin yatırılmak üzere 40 aya kadar sıfır faiz ve fuara özel yüzde 5 indirim imkânı sağlıyor.

10-Siyah Kalem, Köy / Zekeriyaköy, Cityscape’te, ortalama aylık 60 ay vade için yüzde 0,32 ve 120 ay için yüzde 0,70 oranları geçerli olacak.

11-DKY İnşaat Cityscape Turkey katılımcılarına özel DKY KARTAL, DKY Sahil ve DKY ON projelerinde “Yüzde 10 peşin öde gerisini taşın öde” kampanyası uygulayacak.

12-PNR Yapı Grubu, Cityscape Turkey fuarına özel Dipsar Residence, Selamiçeşme Pınar Residence, Kent Residence, Mutlu Residence Projeleri ile yüzde 5 indirim oranı sağlayacak.

13-Alfalliance, Cityscape’e özel Ataköy Residence ve Denizli Dedeman Otel projelerinde bu fuara özel yüzde 5 iskonto yapacak.

14-API Group Cityscape Turkey fuarında Global Yatırım Merkezi’nin lansmanını yapacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu