Son Haberler

KONUT VE TİCARİ İMARLI ARSALAR AÇIK ARTIRMA İLE SATIŞTA!

Ankara Golfkent’te kentsel tasarım projesi onaylı, ruhsat aşamasında 22 adet konut ve ticari imarlı arsa açık artırma ile satışa çıkacak!

Türkiye’nin sosyal donatı ve yeşil alanları ile öne çıkan, proje kapsamında uluslararası standartlara uygun çimlenmesi tamamlanmış golf sahası bulunan,  ilk karma kullanımlı golf projesi Golfkent’te konut imarlı ve ticari imarlı arsalar açık artırma ile satışta çıkacak.

Ankara Golfkent’te 22 adet konut ve ticari imarlı arsa TURYAP’ın 9 Kasım 2016 Çarşamba günü saat 14.00’te Ankara Golfkent satış ofisinde düzenleyeceği müzayede ile satılacak.

Turyap’ın gayrimenkul geliştirme ve yatırım alanında geliştirdiği projede, yapımı planlan konutların satış vaadi ile yepyeni bir çözüm sunuluyor. Arsayı satın alıp inşaatını başlatan müteahhit veya yatırımcıya önemli bir katkı ile destek veriyor.

Konu hakkında açıklama yapan Turyap Genel Müdür Yardımcısı Deniz Çağlar: “Müteahhit veya yatırımcının önünü tıkayan süreç önce imar bürokrasisi sonra yapımı planlanan konut veya ticari gayrimenkullerin satış hızıdır. Bu konudaki her türlü engel yatırımın finansman yapısını bozuyor.” dedi.

“Biz inşaat şirketi değil, geliştiriciyiz”

Çağlar açıklamasına şöyle devam etti: “Turyap olarak Golfkent’te kentsel tasarım projesi onaylı, ruhsat aşamasındaki imarlı arsalarımızı satın alan müteahhit veya yatırımcıya dev bir satış desteği sunuyoruz. Satış kabiliyetine ulaşan seviyedeki konutların satışını üstlenerek yurt içinde ve yurt dışındaki 350’ye varan temsilcilik ağıyla pazarlama desteği veriyor. Çeyrek yüzyılı aşan tecrübe ile sadece gayrimenkulün pazarlama sürecini üstlendik. Biz inşaat şirketi değil, geliştiriciyiz. Emlak pazarlama şirketi olma sürecindeki birikimimizi geliştiricilikle taçlandırıyoruz. Marka yaratmanın gücüne inanıyoruz. Proje tamamlandığında burada yaşayanlara Ankara Golfkent’te oturuyorum demenin hazzını yaşatacağız. Turyap’ın sunduğu satış sistemimizi müzayede öncesinde ön talepte bulunan müteahhit veya yatırımcıya birebir anlatmayı amaçlıyoruz.”

639 Konutluk Arsa, Parlamenterler Yapı Kooperatifi’nin

1.Etapta bulunan 639 konutluk arsayı Parlamenterler Yapı Kooperatifi satın aldı. Eski ve yeni parlamenterlerin yanı sıra büyükelçiler, yabancı misyon, yüksek yargı mensuplarının da aralarında bulunduğu kooperatifi kuran vekiller Ankara-Eskişehir Yolu üzerinde bulunan 1 milyon 260 m2‘lik Golfkent’in 103.000 m2’lik arsasını satın aldı. Ruhsatı alınmış ve imarı tamamlanmış alanda yıl sonuna kadar inşaat ihalesi yapılarak yeni yıla bu etabın yapımına başlanması hedefleniyor. Hedeflenen zamanda inşaatın tamamlanması ile vekillerin burada oturması planlanıyor.

Müzayede kapsamında muhammen bedelleri 7 milyondan başlayan 825 konut yapımına uygun 5 adet arsa; 762 binden başlayan tali iş merkezi ve ticari ünite imarlı 10 adet imarlı arsa satışa sunulmuştur.

Müteahhit ve yatırımcılar arsalar hakkında geniş bilgiyi www.turyap.com.tr adresinden edinebilir veya Turyap Genel Müdürlük ile iletişim kurabilirsiniz.

golfkent_ankara

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu