Fuar ve EtkinliklerSon Haberler

KSG Makina ve ALM, Nükleerde Güçlerini Birleştirdi

Adanalı KSG Makina ile Belçikalı ALM arasında nükleer alanında iş birliği anlaşması imzalandı.

Enerji, savunma, otomotiv ve iş makineleri sektörlerine çelik ekipman ve bileşenleri sağlayan KSG Makina, Belçika’da kökleri 16. yüzyıla uzanan ve 1835 yılında kurulmuş nükleer, medikal, yenilenebilir enerji sektörlerinin lider tedarikçisi Les Ateliers de la Meuse (ALM) ile güçlerini birleştirdi.

Türkiye’nin lider çelik ekipmanları üreticisi ve ihracatçısı KSG Makina ile Avrupa’nın nükleer alanında lider tedarikçilerinden Les Ateliers de la Meuse (ALM) iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşmanın detayları ilk kez 5. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı’nda açıklandı.

KSG Makina’nın nükleer alanında önemli bir tedarikçi olmasının önü açıldı

KSG Makina’nın nükleer alanında önemli bir tedarikçi olmasının önünü açan anlaşma, 6 Mart 2018 tarihinde 5. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı’nda imzalandı.

KSG ve ALM bu stratejik iş birliğiyle Türkiye, Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Çin, Hindistan, Brezilya ve Rusya’daki nükleer santral projeleri için birlikte çalışacaklar.

Sezgin: “Türkiye’nin nükleer alanında önemli ihracatçılarından biri olmayı hedefliyoruz”

Türkiye’nin nükleer alanında önemli ihracatçılarından biri olma hedefiyle bu iş birliğine imza attıklarını belirten KSG Makina Yönetim Kurulu Üyesi Dr. O. Şener Sezgin, anlaşmayla birlikte iki şirketin çalışanları arasında bilgi ve uzmanlıkların aktarılacağını ifade etti. Sezgin, iki şirketin nükleer, uzay, otomasyon, savunma, enerji ve petrokimya sektörlerindeki varlıklarını bu iş birliğiyle daha da güçlendirip artıracağını vurguladı.

Havart: “Nükleer enerji başta olmak üzere birçok sektörde iş birliği yapmak için güçlerimizi birleştirdik”

Gaz, biyokütle, kriyojenik ve atık yönetimi gibi yeni sektörlere de açılmakta olan ALM şirketinin Genel Müdürü Jeremie Havart, KSG Makina ile nükleer enerji başta olmak üzere birçok sektörde iş birliği yapmak için güçlerini birleştirdiklerini söyledi. En üst düzeyde performans ve güvenliğin öncelikleri olacağını bildiren Havart, ele alacakları projelerde inovatif bakış açısıyla özel çözümler sunacaklarının altını çizdi. Havart, KSG Makina ile yapacakları işbirliğinde Nükleer Enerji sektörü ile birlikte pek çok sektöre de girileceğini duyurdu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu