LED TEKNOLOJİSİ İLE ENERJİ TASARRUFU | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

LED TEKNOLOJİSİ İLE ENERJİ TASARRUFU | Enerji ve Maden Dergisi

10 Haziran 2016
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

Dünyada enerji tüketiminin yaklaşık yüzde 40’ının binalarda kullanıldığının farkındalığıyla hareket eden Anel Grup, projelerinde LED teknolojisini kullanarak sürdürülebilir bir dünyaya katkı sağlıyor.

Kentleşme ve sanayileşmeyle birlikte enerji harcamaları ve aydınlatma ihtiyaçları her geçen gün artıyor. Yeni yapılan projelerde ve mimari yapılarda, tasarım ya da konfor adına aydınlatma ihtiyaçları, sektörün her alanında varlığını artırıyor. Fakat kısıtlı enerji kaynakları, iklim değişikliği, nüfus artışı ve en önemlisi enerji fiyatlarındaki artış, tüm dünyayı etkilediği gibi Türkiye’yi de etkiliyor. Bu nedenle, tüm dünyada sürdürülebilir bir gelecek için aydınlatma çözümlerinde ve yeşil ürünlerde enerji verimliliği önemli rol oynuyor.

Yüksek aydınlatma teknolojileri, binalarda tasarruf ve çevreye katkı demek…

Dünyada enerji tüketiminin yaklaşık yüzde 40’ının binalarda kullanıldığının farkındalığıyla hareket eden Anel Grup, projelerinde LED teknolojisi kullanarak sürdürülebilir bir dünyaya katkı sağlıyor.

Anel Grup’un son teknolojiyi kullanarak elektrik ve mekanik taahhüt işlerini gerçekleştirdiği İş GYO Tuzla Teknoloji ve Operasyon Merkezi projesi SIGN of the City Awards Ödülleri’nde ‘En İyi Ofis’ ödülüne sahip. İstanbul’un potansiyeli yüksek, gelişmekte olan ilçesi Tuzla’da 44.395 m2’lik bir alanda konumlanan projede, Anel Grup’un kullandığı aydınlatma teknolojileriyle yılda 330.000 TL enerji tasarrufu sağlanacak.

Proje kapsamında yer alan Ticaret Merkezi kısmındaki ithal ve ağırlıklı olarak floresandan oluşan ürünler, 40 faklı tipteki yaklaşık 6.200 adet yerli LED ürünle değiştirildi. Ve bu sayede işverene kurulum maliyeti anlamında tasarruf sağlanırken, aynı zamanda senelik yaklaşık 150.000 TL’lik enerji tasarrufu sağlamasına yardımcı olundu. Ayrıca İş Bankası Operasyon Merkezi kısmında da 25 tip, 16.000 adet ithal floresan ürünün yerli LED muadilleri ile değiştirilmesi, kurumun yıllık yaklaşık 180.000 TL enerji tasarrufuna destek sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri