Son Haberler

Limak Enerji, Kâğıt Faturayı Doğaya Geri Kazandıracak!

Limak Enerji, kâğıt faturayı doğaya geri kazandıracak “Yeşil Dönüşüm Ormanları” projesini başlattı.

Enerji sektörünün öncü şirketlerinden Limak Enerji, müşterilerine iletilen fatura ve abonelik işlemlerinde kullanılan kâğıtları doğaya yeniden kazandırmak amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. “Yeşil Dönüşüm Ormanları” Projesi ile hizmet bölgesi olan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde yılda bin fidan dikmeyi planlayan Limak Enerji, oluşturulacak ormanla yaklaşık 50 ton kâğıda denk gelen fidanları doğaya kazandıracak.  Limak Enerji, bu proje ile kâğıt fatura kullanımından dolayı her yıl yüzlerce ağacın kesildiğine dikkat çekerek, sürdürülebilir gelecek için önemli bir adım atmayı hedefliyor.

“Hizmet verdiğimiz 4 şehirde de Yeşil Dönüşüm Ormanları oluşturacağız…”

Müşterilerine ulaşan kâğıt faturaların karşılığı olarak her yıl 1 ile bin fidan dikeceklerini belirten Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, “Hizmet verdiğimiz 4 şehirde de Yeşil Dönüşüm Ormanları oluşturacağız. 4 yılın sonunda 4 ilimizde 4 bin ağacı doğaya kazandırmış olacağız.” dedi. Aytac projeye ilişkin şunları söyledi:

“Sektör şirketleri olarak, bizlerin doğaya karşı bazı sorumlulukları var. Kâğıt ayak izimizi azaltmak adına doğadan aldıklarımızı doğaya geri vermek, tüketimi düşürmek kadar önemli… Yapacağımız ‘Yeşil Dönüşüm Ormanları’ Projesi ile 5 milyon kişiye hizmet verdiğimiz 4 ilimizi yeşillendireceğiz. Şirketimizde her yıl ne kadar kâğıt tüketimi yapıldığını hesapladık, karşımıza çıkan tablo yılda yaklaşık olarak 50 ton kâğıt kullandığımızı gösterdi. Her sene ne kadar kâğıt tüketiyorsak, bir yandan da bu tüketimin karşılığı olarak ağaç dikelim istedik. Hizmet bölgemizdeki illere her yıl 1000 ağaç dikerek, kendi tüketimimizi karşılayacağız. Projemizin ilk etabını Çanakkale’de hayata geçireceğiz.”

E-Fatura İle 1 Ton Kâğıt İsrafının Önüne Geçildi

Çeşitli projelerle doğanın korunmasına katkı sağlayan Limak Enerji, müşterilerini kâğıt fatura konusunda da bilinçlendirerek, kâğıt israfının önüne geçmeyi amaçlıyor.  Bugüne kadar 77 bin müşterisinin elektronik faturaya (e-fatura) geçmesini sağlayarak yılda 1 ton kağıt israfına engel olan Limak Enerji, elektronik faturaya geçmek isteyen aboneleri için online.limakuludag.com.tr adresinden, Müşteri İşlem Merkezleri’nden (MİM) ve 444 6 646 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden destek veriyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu