Son Haberler

MACAR VE TÜRK FİRMALARIN TİCARİ BAĞLARI GÜÇLENİYOR

ALX Hungary, Ankara’da düzenlenen ‘III. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu’nda atık su arıtma alanında Macaristan’ın öne çıkan firmalarının sistem ve ürünlerini büyükşehir belediyelerine tanıttı.

2015 yılından bu yana Macar ve Türk firmaları arasındaki ticari bağları güçlendirmek amacıyla birbirinden önemli etkinliklere imza atan ALX Hungary, bu amaçla 25-26 Mayıs tarihlerinde Ankara’da düzenlenen III. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu’na katıldı.

Forum’da iki ülke firmalarını bir kez daha buluşturan ALX Hungary, atık su arıtma alanında Macaristan’ın öne çıkan firmalarının sistem ve ürünlerini büyükşehir belediyelerine tanıttı.

Forum alanındaki stantları gezen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ALX Standına da uğradı. ALX Hungary Genel Müdürü Galip Yılmaz tarafından ağırlanan Bakan Eroğlu, ALX Hungary’e başarılar diledi.

“Türk ve Macar şirketler ortak yatırım fırsatları araştırıyor”

ALX Hungary Genel Müdürü Galip Yılmaz, bu dost ve kardeş iki ülke arasındaki siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerin daha da gelişmesi için ALX olarak önemli bir misyon üstlendiklerini belirterek, “Bu nedenle her fırsatta Macar ve Türk firmaları bir araya getirmeye çalışıyoruz. Macar şirketleri geçmişte sadece komşu ülkeler ve Batı Avrupa ülkeleri ile ticaret yollarını arıyorlardı. Ama son yıllarda yaptığımız çıkışlarla bu konuda büyük mesafe kat ettik. Şimdi Türk ve Macar şirketler sadece kendi aralarında değil aynı zamanda diğer ülkelerde ortak yatırım yapma fırsatlarını da araştırıyorlar.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu