Son Haberler

BÜYÜK BULUŞMA: MAKTEK AVRASYA 2016

Makine sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşması MAKTEK Avrasya 2016 için geri sayım başladı. 11-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikte Endüstri 4.0’ın öncü makineleri ilk kez sahne alacak.

TÜYAP tarafından Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) işbirliği ile düzenlenen MAKTEK Avrasya 2016 için geri sayım başladı. Bu yıl 11-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikte yeni sanayi devriminin öncü makineleri de ilk kez sahne alacak. Sektörün Avrasya’daki en büyük buluşması, 75 ülkeden 70 bini aşkın sektör profesyonelini ve dünya makine devlerini ağırlayacak. 1.5 milyar dolarlık iş hacmi yaratması beklenen fuarda bin 500’e yakın markanın yüzlerce ürünü ilk kez sergilenecek.

Dünya Makine Devleri İstanbul’a Geliyor

MAKTEK Avrasya 2016, Almanya’dan Çin’e, Tayvan’dan İngiltere’ye kadar dünya makine devlerini İstanbul’da ağırlayacak. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Ekonomi Bakanlığı’nın destekleriyle TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak olan organizasyonda; Endüstri 4.0‘ın öncü makineleri ilk kez sahne alacak. Sanayiyi bekleyen büyük dönüşümün “Endüstri 4.0 ve Geleceğin Akıllı Üretim Mühendisliği” teması ile 14 salon ve 120 bin metrekare alanda; makine, robot ve insan etkisiyle aktarılacağı organizasyonda 30’u aşkın ülkeden 1.500’e yakın marka yüzlerce yeni ürününü ilk kez sergileyecek.

Endüstri 4.0 Her Yönüyle Bu Etkinlikte

Bu yıl 75 ülkeden 70 bini aşkın sektör profesyoneline ev sahipliği yapacak olan MAKTEK Avrasya 2016’da katılımcı ve ziyaretçiler sadece yeni ürünleri incelemekle kalmayıp, ileri teknolojiler hakkında bilgi alabilecek; üretim-satış kapasitelerinin değişen dengeleri ve ürün fiyatlandırmalarını da yakından takip edebilecek. Türkiye’nin 2023 yılındaki 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmasında stratejik bir öneme sahip olan “Makine” ve “Takım tezgahları” sektörünün dünyaya duyurulmasında önemli bir köprü görevi gören fuarda, ‘Dünya Ekonomik Formu’ dâhil olmak üzere son yılların en önemli konuları arasında yer alan Endüstri 4.0, her yönüyle masaya yatırılacak.

Uzman İsimler Endüstri 4.0’ı Konuşacak

Önümüzdeki 10 yıl içinde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler için yeni fırsatlar yaratacak olan Endüstri 4.0’ın sağlayacağı avantajlar, kurumlara sunacağı üretkenlik, ciro artışı, yatırım, iş gücü, teşvik, Endüstri 4.0’a geçiş için ihtiyaç duyulan teknolojik sistemler, eğitim konuları, seminer ve toplantılarla alanında uzman isimlerce aktarılacak. Sektörde ve üretimde küresel fırsat kapılarını aralayacak olan MAKTEK Avrasya 2016’da CNC, universal talaşlı imalat makinaları, sac işleme makinaları, kesici takımlar, takım tutucular, CAD/CAM, PLM yazılımları, ölçü aletleri, kalite kontrol cihaz ve ekipmanları, kaynak, kesme ekipmanları, kaynak makinaları, yedek parça, ısıl işlem donanımları, taşıma sistemleri, yağlama ve soğutma sistemleri sergilenecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu