Son Haberler

MATİL A.Ş. ve MAKFED Güçlerini Birleştirdi

Çelik ve makine sektörleri güçlerini birleştirdi. MATİL’in MAKFED üyesi firmalara akredite test ve analiz hizmeti vereceği iş birliği kapsamında teknik eğitimler ve ortak Ar-Ge projeleri de geliştirilecek.

Çelik İhracatçıları Birliği çatısı altında faaliyet gösteren MATİL A.Ş. Türk çelik sektörüne Ar-Ge, inovasyon, teknoloji geliştirme ve akredite laboratuvar hizmetleri ile katkı sunuyor. Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip olan makine imalat sanayi, çelik talebinin en yüksek olduğu sektörler arasında yer alıyor. Çalışmalarıyla çelik sektörünün sürdürülebilirliğine önemli katkılar veren MATİL A.Ş., son olarak en büyük çelik tüketici sektörlerden biri olan ve 18 sektörel derneğin üye olduğu makine imalat sanayinin çatı organizasyonu Makina İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu (MAKFED) ile önemli bir işbirliğine imza attı. MATİL’in MAKFED üyesi firmalara akredite test ve analiz hizmeti vereceği iş birliği kapsamında: teknik eğitimler ve ortak Ar-Ge projeleri de geliştirilecek.

Ar-Ge, inovasyon, teknoloji geliştirme, akredite laboratuvar hizmetleri, ürün uygunluk değerlendirmesi ile mesleki ve teknik eğitim alanlarında uzman kadrosuyla hizmet veren MATİL A.Ş. (Malzeme Test ve İnovasyon Laboratuvarları) sektörü ileri taşıyacak çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ar-Ge Merkezi Sanayi iş birliklerinin kapsamını genişletmeyi hedefleyen MATİL A.Ş. ile makine imalat sanayinin çatı örgütü Makina İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu (MAKFED) arasında iş birliğine yönelik protokol; MATİL A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ekinci ile MAKFED Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran tarafından imzalandı. İmza töreninde MATİL A.Ş. Genel Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Soykan ve MAKFED Genel Sekreteri Zühtü Bakır da hazır bulundu.

Ekinci: “Makine imalat sanayinin üretim ve ihracatındaki katma değeri yukarıya taşıyacak ortak Ar-Ge projeleri de geliştireceğiz”

Çelik sektöründe hizmet veren üretici ve tüketici konumundaki sanayicilerin işbirliğinin önemini vurgulayan MATİL A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Namık EKİNCİ, “MATİL A.Ş. ve MAKFED arasında atılan imza Ar-Ge Merkezi Sanayi işbirliğinin en güzel örneklerinden birini oluşturdu. MATİL olarak makine imalat sanayimizin ihtiyaç duyduğu uluslararası standartlarda akredite test ve analiz hizmetlerini MAKFED ile yakın işbirliği halinde gerçekleştireceğiz. Güçlü altyapımız ve uzman ekiplerimizle en büyük çelik tüketicileri arasında yer alan makine sanayimizin gelişimine katkı sağlayacak olmaktan dolayı mutluyuz. Üretici ve tüketici konumdaki sektörler arasında işbirliğinin faydası ortada. Ayrıca var olabilecek kimi sorunların birlikte değerlendirilerek çözüm noktasında da ortak akıl oluşturulması son derece önemli. Makine imalatçısı firmaların sektörel eğitim taleplerinin alanında saygın akademisyenler ve yetkinliğini ispatlamış uzmanlarca verilecek olması da işbirliğimizin bir diğer artısı olarak dikkat çekiyor. Makine imalat sanayinin üretim ve ihracatındaki katma değeri yukarıya taşıyacak ortak Ar-Ge projeleri de geliştireceğiz. Çelik ve makine sektörlerinin güçlerini birleştirdiği bu işbirliğinin her iki sektöre de önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

MAKFED Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran ise, “Çelik Test ve Araştırma Merkezi’ne yaptığımız gezide yapılan çalışmalardan ziyadesiyle memnun olduk. İmzaladığımız işbirliği anlaşması, çok farklı ürünler üreten makine imalat sanayilerimizin sürdürülebilirliği noktasında üye firmalarımıza önemli fırsatlar sunacaktır.” diye konuştu.

server yazılım lisansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu