Son Haberler

Merih Özgen, İMDER Yönetim Kurulu Başkanlığına Seçildi

HİDROMEK Strateji Yönetimi Direktörü Merih Özgen İMDER Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

Üyesi olan 40 firma ile sektörün yüzde 93’ünden fazlasını bünyesinde barındıran Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği’nin (İMDER) Yönetim Kurulu Başkanlığına HİDROMEK Strateji Yönetimi Direktörü Merih Özgen seçildi.

İMDER, iş makineleri sektörünü hem yurt içinde hem de yurt dışında çeşitli platformlarda temsil ediyor. Aynı zamanda sektörün karşılaştığı sorunların çözümünde de aktif rol oynayan İMDER, 21 Şubat’ta 9’uncu Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Yeni Yönetim ve Denetim Kurulu’nun seçimlerinin yapıldığı toplantıda Yönetim Kurulu Başkanlığına HİDROMEK Strateji Yönetimi Direktörü Merih Özgen seçildi.

Merih Özgen kimdir?

1953 Diyarbakır doğumlu olan Merih Özgen, Ankara Atatürk Lisesinden sonra ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümünden 1976 yılında mezun oldu.

1981–1995 yılları arasında çeşitli ABD, Japon ve Avrupa menşeili iş ve hafriyat makinesi üreticilerinin Türkiye mümessillerinde yöneticilik görevlerini üstlenen Özgen, 1981-1984 yılları arasında Makine Mühendisleri Odası Genel Sekreterliği görevinde bulundu. 1995 yılından itibaren HİDROMEK bünyesinde çalışan Özgen, halen Strateji Yönetimi Direktörlüğü görevini yürütüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu