Son Haberler

Metroda Yüksek Güvenlik ve Enerji Tasarrufu…

Danfoss VLT serisi frekans konvertörlerinin kullanıldığı Doha Metrosu, maksimum performans ve yüksek güvenilirlik sağlıyor.

İnsan güvenliğinin ön plana çıktığı projelerde havalandırma sistemleri kritik önem taşırken, Danfoss VLT serisi frekans konvertörleri metro sistemleri, yüksek güvenlik ihtiyacını karşılıyor. Danfoss VLT® HVAC Sürücü FC 10 ile Doha Metrosu’na yüksek güvenlik ve enerji tasarrufu sağlanıyor.

Danfoss VLT serisi frekans konvertörleri, tünellerde meydana gelebilecek yangın risklerine karşı can güvenliğini sağlamak amacıyla tünellerdeki dumanı tahliye edebilen özel yangın moduna sahip.

Danfoss frekans konvertörleri, fanların dönüşünde meydana gelebilecek herhangi bir ters yöne dönüş için fan yönü algılama fonksiyonu bulunduruyor. Ayrıca, elektrik şebekelerinde meydana gelebilecek yüksek harmonik oranları engellemek için de dâhili harmonik filtrelere sahip frekans konvertörlerindeki üst düzey komponent kalitesi ve özel olarak geliştirilen kontrol algoritması yüksek enerji tasarrufu sağlıyor.

50°C sıcaklığa kadar tam performans çalışma

Farklı yerleşim bölgelerinden ulaşımı kolaylaştıracak, Katar’ın başkenti Doha’da hayata geçirilen metro projesi, 37 istasyonluk ilk bölüme ek olarak 60’dan fazla istasyona sahip. İnşasında 50°C’ye kadar tam performans çalışma imkânı veren Danfoss frekans konvertörleri kullanılan Doha metro hatlarının bir bölümü yer altında, bir bölümü de yer üstünde bulunuyor.

Danfoss VLT® HVAC Sürücü FC 10 ürününün tünellerde ihtiyaç duyulan uzun kablo mesafeleri için özel olarak geliştirilen elektriksel filtreleri sayesinde konvertörler blendajsız olarak 300 metre kablo mesafesinde dahi sorunsuzca kullanılabiliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu