Son Haberler

MİKROKİL KİREMİT İLE DAYANIKLI ÇATILAR

Mikrokil teknolojisi ile üretilen kiremitle uzun ömürlü çatılar…

90. kuruluş yılını kutlayan Kılıçoğlu, laboratuarlarında yaptığı Ar-Ge çalışmaları ile Mikrokil Kiremit üretiyor. Mikrokil kiremit, dayanıklı ve pürüzsüz yüzeye sahip olma özellikleri ile bilinen bir çatı ürünü. Kullanılacağı uzun yıllar boyunca çatıda oluşacak kar yükü ve insan yükü gibi etkenlere karşı daha dayanıklı. Bu teknoloji ile öğütülen kil ham maddesi daha yoğun bir hale alır ve TSE standardı ile karşılaştırıldığında kiremidin mukavemeti 3 misli artar.

TS EN-1304 Kiremit Standardı’nda belirtilen TS EN-538 eğilme mukavemeti testine göre bir kiremidin 120 kgf dayanıklılığa sahip olması gerekir. Bu dayanıklılık, çatıdaki yüklere karşı gereklidir ama çoğu zaman yeterli değildir.

Kılıçoğlu Kiremitleri, kiremit tipine göre 350 kgf’un üzerine çıkabilen eğilme mukavemetleri ile EN-1304 Avrupa kiremit standardına göre ortalama 2.5 kat daha yüksek mukavemete sahiptir.

Estetik Görünüm Pürüzsüz Yüzey

Dünya’da sayılı tesiste ve Türkiye’de sadece Kılıçoğlu Kiremit üretim tesislerinde bulunan bu teknoloji ile kiremit yüzey pürüzsüzlüğüne sahip oluyor. Mikrokil Teknolojisi ile üretilen kiremit pürüzsüz yüzeyi sayesinde kir, toz gibi dış etkenleri de yüzeyinde tutmayarak bu tür etkenlere karşı da dayanıklılığını kanıtlıyor.

Su Sızdırmaz

Mikrokil teknolojisi ile daha yoğun kıvama gelen hammadde sayesinde, Kılıçoğlu kiremitleri standartların çok üzerinde su geçirmezlik özelliğini de barındırır.

Mükemmel kiremit, çatıdaki suyu alt katmanlara iletmemelidir. TS EN 1304 Kiremit standardında belirtilen sızdırmazlık testine göre bir kiremit, 20 saat ve üstünde su sızdırmazlığa sahipse sınıf 1 diye adlandırılan kiremittir. Kılıçoğlu Kremitleri ise, sınıf 1 diye adlandırılan kiremitlerinin 10 kat üstünde su geçirmezlik özelliğine sahiptir.

En Sert İklim Koşullarında Maksimum Dayanım

Kiremitlerin kullanım süresi boyunca yüzeyinde kabuklanma sorununu da çözen bu teknoloji, kiremitlerin dona karşı dayanıklılığını da artırarak ömrünü uzatır. Çatılar yaşadığımız binaların en sert iklim koşullarına maruz kalan kısımlarıdır. Bunun için kiremitlerin en sert iklim koşullarına dayanıklı olması gereklidir.

Mikrokil Teknolojisi ile üretilen kiremitlerde kireç patlaması yaşanmaz. Kiremidin yüzeyinde beyaz kireç partikülleri görünmez.

İnovatif çalışmaları hız kesmeden devam eden Kılıçoğlu yeniliklerinin yanı sıra sunduğu birçok hizmetle de sektörde farkındalığını ortaya koymaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu