Son Haberler

MINING EXPO 2015’ VE ‘TUNNEL EXPO TURKEY 2015

atılgan_sökmen
Atılgan SÖKMEN
Türkiye Madenciler Derneği Yön. Kur. Başk.

‘MINING EXPO 2015’ VE ‘TUNNEL EXPO TURKEY 2015’

İKİ ÖNEMLİ FUAR BİR ARADA

Madencilik Teknolojileri, Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı ‘MINING EXPO 2015’, İstanbul Fuar Merkezi’nde, 2.Tünel Yapım Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı ‘TUNNEL EXPO TURKEY 2015’ ile birlikte 27-29 Ağustos 2015 tarihlerinde düzenlenecek.

Türkiye Madenciler Derneği tarafından düzenlenecek Madencilik Teknolojileri, Ekipmanları ve  İş Makineleri Fuarı ‘MINING EXPO 2015’, Yeşilköy’de bulunan İstanbul Fuar Merkezi’nde 27-29 Ağustos 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Sektöre önemli bir katkı sağlayacağı düşünülen Madencilik Türkiye Fuarı, 2.Tünel Yapım Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı ‘Tunnel Expo Turkey 2015’ ile aynı zamanda düzenlenecek.

Madencilik Türkiye Fuarı’na katılacak firmalar, üretimin ve yaşamın ham maddeleri olan madenler, maden çıkarma, işleme, işletme, iş ve işletme güvenliği konularındaki ürünlerini sergileyecekler.

Fuarın Hedefi

– Türkiye’de madencilik sektörünün sürdürülebilir ve güvenli çalışma şartları ortamında olması hedefleniyor. Aynı zamanda yurt dışı ile rekabet edebilir düzeyde üretim kalitesini artırmak hedefi de öne çıkacak.

– Mekanizasyonlaşarak fiyat politikasının belirlenmesi hedefinin de vurgulanacağı fuarda, ürün çeşitliliği ve proses şekillerinin geliştirilmesi, doğaya ve çevreye saygılı işletmelerin kurulması hedefleri ortaya konacak.

Maden Sektörüne Büyük Katkı

Türkiye Madenciler Derneği ve Demos Fuarcılık işbirliğinde, 27 -29 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek MINING EXPO TURKEY fuarında, firmaların Türkiye’deki ocaklardan çıkarttıkları madenler, alternatif potansiyel alıcılar ile profesyonel bir platformda buluşacak.

Türkiye Madenciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Atılgan Sökmen, 1948’den beri sektöre hizmet veren derneğe, Türkiye’nin maden üretiminin yüzde 80’ini karşılayan şirketlerin üye olduğunu belirtti.

Sökmen açıklamasında derneğin amacını şu sözlerle ifade etti: “Amacımız; Türkiye’de ülke madenciliğini örgütlemek, bilgi ve çalışmalarını üyelerine duyurmak, sektörümüzün sorunlarını ulusal ve uluslararası toplantılar düzenleyerek kamuoyunun bilgisine sunmak ve sektörün gelişmesine katkıda bulunmaktır.”

2014 yılında Tünelcilik Derneği tarafından düzenlenen 1.Tunnel Expo Turkey için ilgiyle izledikleri bir etkinlik olduğunu söyleyen Sökmen; “1.Tunnel Expo Turkey, derneğimiz tarafından ilgiyle izlenmiş ve 2015’de Demos Fuarcılık ile işbirliği içinde MINING EXPO 2015 Madencilik Teknolojileri, Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı’nın düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.” dedi.

Atılgan Sökmen, 2.Tünel Yapım Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı ile aynı zamanda yapılacak olan maden fuarının sektöre büyük katkı sağlayacağına inandıklarını ekledi.

Madenler Alıcısıyla Buluşuyor

Demos Fuarcılık resmi web sitesinden yapılan yazılı açıklamada organizasyon hakkında şu ifadelere yer verildi: “Organizasyon komitesi olarak amacımız, ülkemiz maden potansiyelinin en üst düzeyde değerlendirilmesine imkân sağlamaktır. Bu nedenle yerli, yabancı maden profesyonellerinin katılımı ile gerçekleşecek ‘Maden Pazarlama Platformu’nun ülkemiz maden sektörüne önemli katkılarda bulunacağı inancındayız.

B2B Formatında gerçekleşecek Maden Pazarlama Platformu’na katılarak sahip olduğunuz madenleri yerli, yabancı profesyonel alıcılar ile buluşturabilme, potansiyel müşteriler ile tanışabilme, satış ve işbirliği toplantıları yapabilme olanağını yakalayacaksınız.”

maden-tünel fuarı

MINING EXPO 2015 kapsamında düzenlenecek etkinlikte sektöre ilişkin önemli konular ele alınacak. Programda öne çıkacak konu başlıkları şöyle belirlendi:

* Madenlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Semineri

* Sürdürülebilir Madencilik ve Çevre

* Madencilikte En İyi Uygulamalar

* Yer Altı Madenciliği (Ortak Oturum)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu