Son Haberler

Mobil SHC™ Gear 320 WT: Rüzgar Türbinlerine Güçlü Koruma…

ExxonMobil’in rüzgar türbinlerine yönelik Mobil SHC™ Gear 320 WT ürünü, türbinlere güçlü koruma sağlayarak, plansız duruşları azaltıyor. Yüksek performanslı sentetik dişli yağı yedi yıl süreli garantiye sahip.

ExxonMobil’in gelişmiş rüzgar türbini dişli yağı Mobil SHC™ Gear 320 WT, dünyanın lider yenilenebilir enerji projelerini sertifikalandıran kuruluşlardan DNV GL tarafından verilen Uygunluk Sertifikası’nı almaya hak kazandı. Mobil SHC TM Gear 320 WT, rüzgar endüstrisi için üretilenler arasında uygunluk sertifikası alan ilk sentetik dişli yağı oldu. Ürün, bu sertifikayla, üç aşamadan oluşan onay belgesini alma yolunda da ilk adımı atmış oldu.

Yüksek performanslı sentetik dişli yağı, güvenilirliği ve sağladığı maliyet tasarrufu ile dünya çapında takdir topladı.

Mobil SHC™ Gear 320 WT, dünya çapında lider olan OEM’lerle (Orijinal Ekipman Üreticileri) birlikte geliştirildi ve oldukça hassas olan rüzgar türbini parçaları için, uzun yağ değişim aralıklarında üstün koruma sağlayacak şekilde tasarlandı. Bu sayede Mobil SHC™ Gear 320 WT, rüzgar santral operatörlerinin bakım maliyetlerinden tasarruf etmesini sağlarken, insan makine etkileşimini de minimuma indirerek iş güvenliğini artırıyor.

DNV GL’nin Uygunluk Sertifikası; yağın, rüzgar türbinlerinde geçerli uluslararası standartlardaki performans gerekliliklerini ve müşteri ihtiyaçlarını karşıladığının; sertifikada bulunan onay mührü ise bu performansın tüm dünyadaki yetkililer tarafından onaylandığının göstergesidir.

Rüzgar türbinlerinin emniyetinin ve güvenilirliğinin en büyük öncelikleri olduğunu, bu nedenle de her bir parçanın kalitesinin hayati önem taşıdığını belirten DNV GL yetkilisi Rainer Grzybowski, “Bizim sertifikamız müşterilere bu güvenceyi vermeyi hedefliyor.” dedi.

Mobil SHC™ Gear 320 WT güçlü koruma sağlayarak, plansız duruşları azaltıyor. DNV GL uygunluk sertifikası ile performans konusundaki iddiasını teyit ediyor. Yüksek performanslı sentetik dişli yağı yedi yıl süreli garantiye sahip.

Rüzgar endüstrisinin DNV GL tarafından onaylanan bağımsız sertifikasını almaya hak kazanan ilk yağ üreticisi olmaktan onur duyduklarını dile getiren ExxonMobil Endüstriyel Yağlar Satış Müdürü Buğra Kılınçer, “Dünya çapındaki müşterilerimize üstün performans sunan, 7 yıl garantili Mobil SHC™ Gear 320 WT ürünümüz bizi gururlandırıyor.” dedi.

Mobil SHC™ Gear 320 WT sahip olduğu tescilli teknoloji sayesinde dişli ve yatak aşınması gibi sık karşılaşılan yıpranmalara karşı mükemmel koruma sağlıyor. Yağdaki sentetik formül, mineral bazlı alternatifleriyle karşılaştırıldığında yağ ömrünü ve yağ değişim aralıklarını uzatarak yağ israfını azaltıyor. ExxonMobil’in dişli yağı, karada ve denizde bulunan rüzgar santrallerine uygun olacak şekilde üretildi.

Yedi yıl garantili Mobil SHC™ Gear 320 WT’nin kullanım şartlarına ve koşullarına uyulduğu takdirde şirket, yağdan kaynaklanan arıza veya hata durumlarında tamir ve değişim masraflarını bizzat üstleniyor.*

*Limitli Garanti

Mobil Oil Türk A.Ş ( MOTAŞ), rüzgar türbini dişli kutularında gerekli koşulları sağlamanın yanı sıra orijinal ekipman üreticileri (OEM) tarafından endüstri ihtiyaçlarına da uyan Mobil SHC Gear 320 WT yağını kullananlara, teslimat gününden itibaren burada belirtilen limitli garantiyi sunar. Bu limitli garanti söz konusu ürünü ve ürün tarafından yağlanmış önemli parçaları kapsar. ExxonMobil, aşağıdaki şartlar sağlandığında yağın hatasız işlediğine ve satın aldığınız ürünün dişli kutusunu koruma altına aldığına dair güvence sunar:

  • Söz konusu yağın orijinal Mobil endüstriyel yağları olduğu teyit edilmesi.
  • Ekipmanın OEM’ler tarafından belirtilen koşullar altında işletilmesi ve uygun şekilde belgelendirilmesi

Yedi yıl garanti belgesinin tüm hüküm ve koşullarını, ExxonMobil temsilcisi ya da sertifikalı ExxonMobil iş ortağınızdan temin edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu