Son Haberler

MST YENİ PALETLİ EKSKAVATÖRÜNÜ TANITTI

MST, KOMATEK 2017 Fuarı’nda yeni paletli ekskavatörü ve teleskopik forklifti sektör ilgililerinin katıldığı törenle tanıttı.

Sanko Holding bünyesindeki MST İş ve Tarım Makinaları, 3-7 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan, sektörün en prestijli fuarı KOMATEK 2017, 15. Uluslararası İş ve İnşaat Makina, Teknoloji ve Ekipmanları İhtisas Fuarı’nda, yeni paletli ekskavatörü ve teleskopik forklifti tanıttı.

Makinelerin tanıtımı; Sanko Holding Onursal Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İş ve Tarım Makinaları Grubu Başkanı Sami Konukoğlu, İMDER Yönetim Kurulu üyeleri, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, DMO Genel Müdür Yardımcısı İsmet Keskin, Karayolları Genel Müdür Yardımcısı Laçin Akçay, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın’ın katıldığı törenle yapıldı.

MST İş ve Tarım Makinaları Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Aydın Karlı; “Uzun süren detaylı ve özenle devam eden tasarım ve mühendislik çalışmaları ile saha testleri sonucunda iş makinesi sektörünün ihtiyaçları değerlendirilerek üretilen MST ekskavatör, KOMATEK Fuarı’nda müşterilerimizle buluştu. Gösterilen ilgiden çok memnunuz. KOMATEK Fuarı ile ilk defa sergilediğimiz 30 ton ve 22 ton sınıfındaki ekskavatörlerimizin yanı sıra yeni teleskopik forkliftimiz, mevcut ürünlerimiz olan 6 Plus ve 5 Plus beko loderlerimiz ve hidrostatik teleskopik forkliftimiz müşterilerimizden yoğun ilgi ve talep gördü. Fuara katıldığımız için çok memnunuz. Özellikle sektörün dinamiğinin artması ve makine sektöründe yerli üretimin geldiği düzeyin görülmesi açısından önemli bir fuar oldu.” dedi.

Düşük Yakıt Tüketimi ve İşletme Maliyetinde Tasarruf

Aydın Karlı sözlerine şöyle devam etti: “Biz, MST paletli ekskavatörleri geliştirirken, sektörün ve müşteri ihtiyaçları doğrultusunda yüksek güç, performans ve dayanıklılığın yanı sıra düşük yakıt tüketimi ve işletme maliyetinde tasarrufu hedefledik. MST ekskavatörlerde kullanılan tüm komponentler dünya çapında bilinen ve tanınan markalardan seçilmiş olup, güçlü ve dayanıklı bir yürüyüş takımı ve fabrika bünyesinde ileri teknoloji ile üretilen bom, arm ve kepçe grubu ile donatılmıştır. Kabin konforu ve ergonomi açısından sınıfının tüm gerekliliklerini yerine getiren MST ekskavatörler, operatörlerine uzun ve yorucu çalışmalarda sağlıklı bir çalışma ortamı sunmaktadır.”

Farklı Arazi Koşullarında Denge İçin ‘SWAY’ Özelliği

Aydın Karlı; “Fuarda ayrıca ilk defa sergilediğimiz diğer ürünümüz MST’nin yeni teleskopik forklifti. MST olarak, Türkiye’nin ilk ve tek yerli teleskopik forklift üreticisi olarak 7 metreden 17 metreye kadar 7 çeşit modelde teleskopik forklift üretimine Gaziantep’teki modern tesislerinde devam ediyor. Şimdi bu ürün grubuna powershift şanzımanlı yeni üyelerini ekliyoruz. Yeni teleskopik forklift serisinde ayrıca kabin tasarımı tamamen yenilenmiş olup yüksek konfor, ergonomi ve estetik müşteri beğenisine sunmaktayız. Artık 18 metre erişim mesafesine ve 4 ton taşıma kapasitesine ulaşan yeni MST teleskopik forkliftler ayrıca farklı arazi koşullarında makinanın denge sistemini arttırması için müşteri talepleri doğrultusunda ‘SWAY’ özelliği eklenmiştir.” diye ifade etti.

Operatör Konforu Yüksek Seviyede

Fuarda sergilenen Yeni 6 PLUS Serisi Beko loderler de müşteriler tarafından ilgi ile incelendi. Yeni MST 6 Plus Beko loder’de operatörün konforu ve ihtiyaçları düşünülerek geliştirilen yeni kabin tasarımına artı olarak yenilenmiş klima ve kalorifer sistemi sayesinde sıcak ve soğuk havalarda kabin içerisindeki ısı operatörün istediği dereceye rahatlıkla getirilebiliyor. Kabin yalıtımı da ciddi oranda arttırılarak gereksiz ısı kayıplarının önüne geçilirken aynı zamanda dış ortamdan kaynaklanan seslerin kabin içerisinde operatöre yarattığı rahatsızlık minimum seviyelere çekiliyor. Operatör konforunun yüksek seviyede hissedilebilmesi için standart donanım olarak sunulan havalı süspansiyonlu operatör koltuğu ile uzun ve yorucu çalışma sürelerinin operatör üzerindeki olumsuz etkileri en aza indiriliyor.

MST, ayrıca fuarda Türkiye’nin tek yerli mini ekskavatör üreticisi olarak 1.6 ton ile 5.5 ton arasında 5 ayrı modelde mini ekskavatörünü farklı ataşman seçenekleri ile sergileyerek, müşterilerine MST mini ekskavatörlerinin her sektörün ihtiyacına yönelik olarak kullanılabileceğini gösterdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu