Son Haberler

Mühendislik Eğitimine Yerli Yazılımla Destek

25 yıldır, Türk mühendisliğiyle uluslararası standartlarda çözümler üreten Netcad birikimlerini ve geliştirilen mühendislik çözümlerindeki son gelişmeleri genç mühendis adaylarına aktarmayı sürdürüyor.

Yazılım teknolojisini ve geliştirdiğiçözümleri eğitimle yaygınlaştırılmasını kurum politikası olarak belirleyen Netcad Yazılım, bu kapsamda Türkiye’deki pekçok üniversitede etkinlikler düzenliyor.

Bu kapsamda bu yılki etkinliklerinin ilkini 23 Ocak 2015 tarihinde Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleştiren Netcad Türkiye’deki çok az firmada benzeri olan kampüs programı ile Mühendislik çözümlerindeki en son teknolojik yenilikleri mühendis adayları ve akademisyenlerle paylaştı.

Netcad Teknik Hizmetler ve Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen etkinlikte katılımcılara mühendislik çözümlerindeki en son yenilikler, uygulamalı olarak aktarıldı. Teknik Hizmetler ve Eğitim Müdürü Tunç Emre TOPTAŞ, Netcad’in çözüm ve teknolojisini en alttan en üste bütün ilgili gruplara 25 yıldır aralıksız aktardığını ve bunun sonucu olarak günümüzde 84 üniversitede, 474 bölümde ders olarak okutulan ulusal mühendislik çözümleriyle tüm ülkenin gurur duyması gerektiğini ifade etti. Her yıl 5.000 kişinin sertifikalı Netcad Kampüs eğitim programlarına katıldığını anlatan Tunç Emre TOPTAŞ,  bu etkinlikleri Türkiye’nin tüm üniversitelerinde gerçekleştirme hedefinde olduklarını aktardı.

Detaylı Bilgi İçin:

Özlem İLHAN

Basın ve Halkla İlişkiler Yöneticisi

Tel: 312 265 05 10  e-posta: ozlem.ilhan@netcad.com.tr

 

Tüm Haber ve Duyurularımıza

netcad.com.tr  ve http://portal.netcad.com.tr/display/HELP/Haberler

adreslerinden ulaşabilirsiniz

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu