Son Haberler

MÜLK SAHİPLERİNİN GÜVENCESİ TRİNK KİRA SİGORTASI

Kiracının, kirayı ödememesi halinde oluşabilecek zararları kapsayan Trink Kira Sigortası, mülk sahiplerinin maddi zarara uğramasını önleyecek.

Kiracının, kirayı ödememesi halinde mülk sahiplerinin haklarını koruma altına alan yeni bir uygulama hayata geçiyor. Sektörün büyük sigorta şirketi Ray Sigorta tarafından 2 yıllık fizibilite çalışması sonucu hayata geçirilen Trink Kira Sigortası, Kuzey Sigorta A.Ş.’nin organizasyonunda uygulamaya konacak.

Konut sahiplerinin günümüzde en sık karşılaştığı sorunların başında, kirasını ödemeyen kiracıların yaşattığı mağduriyetler geliyor. Kiracının, kirayı ödememesi halinde oluşabilecek zararları kapsayan Trink Kira Sigortası, konut sahiplerinin doğru kiracıyı bulmak için aylarca evini boş tutarak, maddi zarara uğramasının önüne geçecek.

Türk Sigortacılık Sektöründe Bir İlk

Türk sigortacılık sektöründe bir ilk olacak kira sigortası hakkında bilgiler veren Kuzey Sigorta Genel Müdürü Derya Gülgeç; “Bir aylık kiranın yaklaşık yüzde 60’ı ile bir yılı koruma altına alıyoruz. Mülk sahibi mağduriyetine son verecek olan hizmet, yakında satışa sunulacak. Piyasada yer alan bir kira sigortası yok. Bir ilk olan uygulama, sektördeki boşluğu doldurarak, emlak piyasasını canlandıracak.” ifadelerini kullandı.

Ödenmemiş Kiralara Güvenilir Kefil

Kiracının, kirayı ödememesi durumunda devreye giren uygulama ile mülk sahibinin ödenmemiş kiraları bir kefil gibi ödenecek. Alanında bir ilk olan uygulamada, tüm hukuki süreç, mülk sahibi ile beraber koordine edilecek ve hukuki masraflarını da sigorta şirketi limitleri doğrultusunda karşılayacak. Kiranın yanı sıra ödenmediyse doğalgaz, su, aidat gibi konutu ilgilendiren giderleri ve ödenmeyen aidat yönetim giderlerini de karşılayacak. Mal sahibi mağduriyetini önleyecek uygulamanın bir yönüyle de depozito yerine geçmesi planlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu