Son Haberler

MUSTAFA YILMAZ YENİDEN EBDK BAŞKANI

Mustafa Yılmaz görev süresinin dolmasının ardından Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile yeniden Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı oldu.

2004 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Kurul üyeliğine atanan Mustafa Yılmaz; 2010-2014 yılları arasında 2. Başkanlık görevini üstlendi. Yılmaz, 20 Şubat 2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile EPDK Başkanı olarak atanmıştı.

Mustafa Yılmaz görev süresinin dolmasının ardından Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile yeniden Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı oldu.

İlgili kanun çerçevesinde Mustafa Yılmaz, 6 yıl boyunca EPDK Başkanlığı görevini sürdürecek.

Göreve gelmesinin ardından bir açıklama yapan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz: “Bu önemli göreve beni bir kez daha layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na ve başta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Berat Albayrak olmak üzere tüm kabine üyelerine teşekkür ederim.” dedi.

Türkiye’nin geleceği için adil, şeffaf ve rekabetçi enerji piyasalarının büyük önem taşıdığını vurgulayan Başkan Yılmaz: “Bugüne dek kamu – özel sektör işbirliği ile emsali az görülen başarılara imza attık. İnşallah bundan sonraki süreçte de ülkemizin hak ettiği yarınlara ulaşması yolunda üzerimize düşen vazifeyi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız.” dedi.

“Sektörümüzün geleceği için elbirliği ile çalışmaya devam edeceğiz.”

“2004 yılından beri EPDK’da görev yapmaktan büyük gurur duyuyorum.” diyen EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

“EPDK ülke ekonomisi için hayati bir kurum. Kurul üyelerimizden uzman yardımcılarımıza, daire başkanlarımızdan yönetim görevlilerimize; tüm çalışma arkadaşlarıma bugüne dek gösterdikleri üstün gayretten ötürü teşekkür ederim. Daha yapacak çok işimiz var. Empati ve diyalogdan taviz vermeden sektörümüzün geleceği için elbirliği ile çalışmaya devam edeceğiz.”

Yerli ve ‘yenilenebilir enerji kaynakları‘nın en üst düzeyde değerlendirilmesi, ‘yerli kömür kaynakları‘nı maksimum ölçüde kullanarak termik santrallerin sayısının arttırılması ve kurulacak nükleer santraller ile enerji çeşitliğinin sağlanmasının Türkiye’nin enerji politikalarının temelini oluşturduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz:

“İnşallah EPDK olarak yeni dönemde de bu hedefler doğrultusunda üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz. Kurumsal kapasitemizi daha da güçlendirip geliştireceğiz. Bir yandan yatırımcımızın önünü açacak düzenlemeleri hayata geçirirken tüketici odaklı yaklaşımımızdan taviz vermeden piyasaların adil, şeffaf ve rekabetçi yapısını korumaya ve geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu