NETCAD’İN İLK YERLİ MADENCİLİK YAZILIMI | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

NETCAD’İN İLK YERLİ MADENCİLİK YAZILIMI | Enerji ve Maden Dergisi

10 Mayıs 2016
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , ,

Türkiye’nin ilk yerli madencilik yazılımı Netpro/Mine’ı, TMMOB Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesi’nce düzenlenen Türkiye 20. Kömür Kongresi’nde tanıttı.

Türkiye’nin ilk yerli madencilik yazılımı Netpro/Mine’ı geliştirerek sektörün yakın çözüm ortağı haline getiren Netcad, 4-6 Mayıs 2016 tarihlerinde TMMOB Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesi’nce düzenlenen Türkiye 20. Kömür Kongresi’ne katıldı.

Netcad, üç gün boyunca hem standında ziyaretçilerle bir araya geldi hem de ürünün son versiyonunu tanıttı. Türkiye maden sektörünü üç gün boyunca bir araya toplayan kongrede kömürün aranmasından tüketimine kadar geçen süreçte kömür madenciliğinde yaşanan gelişmeler ve karşılaşılan sorunlar bilimsel verilerle tartışıldı. Etkinliğe 3 Boyutlu Açık Ocak Tasarımı’na ilişkin bir makaleyle katılan Netcad, açık ocak madenciliğinde 3 boyutlu modellemenin önemini Tunçbilek açık ocak örnek çalışması ile aktardı.

Sunduğu bildirinin yanı sıra standıyla da etkinliğe katkıda bulunan Netcad, tamamen kullanıcı ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda yenilediği ürünü Netpro/Mine 3’ü de katılımcılarla buluşturdu.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen sunumda Maden Mühendisleri Odası Başkanı Ayhan Yüksel’in yanı sıra CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin, CHP İl Başkanı Ahmet Altun, TTK Genel Müdür Yardımcısı Ercan Gebeş, Zonguldak Barosu Başkanı Kerem Ertem ve Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı gibi isimler de yer aldı.

netcad_sunum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri