Son Haberler

NEW HOLLAND KOMATEK 2017’DE

New Holland, KOMATEK 2017 Fuarı’nda sergilediği son teknolojiye sahip, verimli ve yüksek performanslı iş makineleriyle göz doldurdu.

Yeniliklerin öncüsü New Holland, 3-7 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen KOMATEK 2017 Fuarı’nda sergilediği son teknolojiye sahip, verimli ve yüksek performanslı iş makineleriyle göz doldurdu.

New Holland, KOMATEK 2017 Fuarı’nda sergilediği ürünleriyle, farklı sektörlerin iş makinelerinden beklediği yüksek perfomans, güç ve konforu bir arada sunduğunu bir kez daha gösterdi.

New Holland fuardaki standına ziyaretçileri ürün yelpazesinde yer alan Kazıcı Yükleyiciler, Teleskopik Yükleyiciler, Nokta Dönüşlü Mini Yükleyiciler ve Mini Ekskavatörler ile karşıladı.

Yüksek Perfomans, Güç ve Konforu Bir Arada Sunuyor

İki yılda bir düzenlenen KOMATEK’in, iş, inşaat makine ve ekipmanları sektörünü bir araya getiren en önemli platformlardan biri olduğunu söyleyen TürkTraktör Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alessandro Cazzin; fuarda sergilenen New Holland marka iş makineleri ve çözümlerini şöyle değerlendirdi: “Tarım sektörünün gelişimine, sunduğu yenilikçi tarım makine ve tarımsal çözümlere katkıda bulunan New Holland; aynı başarıyı iş makine ve çözümleri alanında da gösteriyor. New Holland, iş makineleri alanında da kullanıcılarını yüksek perfomans, güç ve konforu bir arada sunan geniş bir ürün yelpazesiyle karşılıyor.”

Alessandro Cazzin, New Holland İş Makineleri’nin KOMATEK Fuarı’na özel düzenlediği bir kampanya konusunda da kısa bir bilgi vererek; Mayıs ayında New Holland’dan iş makinesi satın alan müşterilere, İtalya seyahati hediye edildiğini; detayların ise fuarda bulunan stant yetkililerinden öğrenilebileceğini söyledi.

Garanti Koşullarının Yeni Standardı: ‘1 Yıl Sınırsız Saat’

İş makineleri sektöründe sundukları ürünlerinde dayanıklılık, yüksek performans ve kalitesiyle dikkat çeken New Holland’ın garanti koşulları konusunda çıtayı yüksek tuttuğunu söyledi. “Garanti koşullarımızı bir süre önce, 1 yıl sınırsız saat olarak değiştirdik. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına en şekilde hızlı cevap verebilmek ve onlardan gelecek talepleri karşılayabilmek adına ayrıca 444 56 35 numaralı çağrı merkezimizle kendilerine 7/24 sadece bir telefon uzaklıktayız.” dedi.

Fuarda Sergilenen Ürünler:

New Holland B110B ve B115B Kazıcı Yükleyiciler

New Holland kazıcı yükleyicileri 4.5 litrelik turbo şarjlı motorları, endüstriyel uygulamalara yönelik motor tasarımı, üretimi ve satışı alanında lider bir üretici olan, yılda üç milyon adet motor üretimi yapan Fiat Power Train (FPT) tarafından sunuluyor.

B110B ve üzeri modellerde standart olarak bulunan değişken debili hidrolik pompa sistemi, yüzde 10 oranında yakıt tasarrufu ve hızlı bir yatırım geri dönüşü sağlıyor. Şehir içi çalışmaları için daha düşük gürültü seviyesinde çalışmak için tasarlanan ekskavatörler; eğimli bom tasarımı, yüke duyarlı hidrolikler ve üst düzey kazıcı erişimi sayesinde üretkenlikte sınıfının lideri konumunda. B110B ve B115B üzerinde sunulan Powershift şanzıman, operatöre maksimum konfor sağlarken; kolay erişimli geniş kabinlere sahip modeller operatör konforunu ön planda tutuyor. Ayrıca, motor ve servis noktalarına yer seviyesinden erişimiyle operatöre bakım kolaylığı sunuyor.

Nokta Dönüşlü Mini Yükleyiciler

New Holland’ın Power Boom tasarımı güvenli, üretken ve zorlu çalışma ortamlarına dayanıklıdır. Daha geniş kabini operatörlerin konforu düşünülerek tasarlanmıştır.

New Holland mini yükleyicilerin tüm modellerinde yan cam genişliği, daha ince koruma kafesi, arka kıvrımlı camı, alçak arka şase kuleleri sayesinde rakiplerine göre benzersiz bir görüş açısına sahiptir. İyi bir görüş açısı demek güvenilir bir iş ortamı yüksek performans demektir.

Tüm parçaların bir arada gruplandırılması sayesinde New Holland nokta dönüşlü mini yükleyiciler kullanıcılarına kolay servis imkânı sağlıyorlar. Özel bir alete ihtiyaç duymadan tek bir anahtar sayesinde 5 dakikayı geçmeyen sürelerde kabin indirme işlemi kolaylıkla gerçekleştirilir. Farklı ataşman kullanımı ile çok çeşitli işlerinizde kullanım kolaylığı sağlar.

New Holland nokta dönüşlü mini yükleyicilerde bulunan arka rampa çıkış açısı sayesinde geri geri rampada işlem yapmak oldukça kolay ve güvenilirdir.

Teleskopik Yükleyiciler

Geniş ataşman seçeneği, makinelerin fonksiyonelliğini maksimuma çıkartmasını sağlayarak müşterilerin kullanım sahalarında iş verimliliği arttırıyor. 13,14 ve 17m’lik uzanma seçenekleriyle inşaat tipi olarak pazara sunuluyor. 6, 7 ve 9m’lik farklı seçenekleri bulunan tarım tipi teleskopik yükleyicilerinde ters fan, hızlı ataşman değiştirici, klima, çeki demiri gibi standart ekipmanlar yapılan işi kolaylaştırmada avantaj sağlıyor. Vites değişimi ve ataşman yönetimi joystick üzerinden sağlanarak operatörün konforuna katkı sağlanıyor.

Mini Ekskavatörler

New Holland mini ekskavatörlerin ultra kompakt kule yapısı, makinenin kuyruk kısmının her zaman paletlerin çerçevesinde kalarak;

*Çok dar iş sahalarında dahi güvenle çalışabilmesini

*Dönüşlerinde makinenin arkasının zarar görmemesini

*Şehir içi çalışma alanlarına daha iyi uyum sağlamasını

*Kamyonlara daha yakın çalışarak daha uzağa boşaltma yapabilmesini sağlıyor.

Ekskavatörün mucidi Japon geleneğinden gelen bu makineler, daha büyük modellerde de kullanılan gelişmiş bir hidrolik sistemle çalışıyor. Makinelerde birbirine uyumlu olarak çalışan, eş zamanlı olarak farklı hareketlere olanak sağlayan, ikisi değişken hacimli pistonlu tip ve birisi dişli tip olmak üzere toplam 3 adet hidrolik pompa bulunuyor. Üçüncü pompa sistemden bağımsız olarak bıçak ve kule dönüş hareketlerini kontrol ediyor. Bu fonksiyonlar kullanılmadığı zamanlarda ise akış, kazı özelliğini güçlendirmek üzere yeniden sisteme yönlendiriliyor. Eş zamanlı hareketlerdeki serilik ile daha iyi iş çevirim zamanları elde edilebiliyor. Daha fazla üretim sağlayan bu sistem, aynı zamanda daha hassas kontrol imkânı veriyor.

Eşsiz dozer bıçağı tasarımı ile tek geçişte tesviye edilmiş bir yüzey geride bırakıyor. Bıçağın 38 derecelik bir açıyla yükseltilebiliyor olması, makinenin eğimli arazilerdeki hareket kabiliyetini ve nakliye edilmek üzere bir araca yüklenmesini kolaylaştırıyor.

5 alt yürüyüş makarası ve bir üst yürüyüş makarası, paletleri mükemmel şekilde yönlendiriyor, aynı zamanda yürüyüş esnasında sarsılma ve gürültüyü azaltıyor.

Güçlendirilmiş kabin; devrilmeye, yuvarlanmaya veya yukarıdan gelebilecek objelere karşı operatöre azami güvenlik sağlıyor. Şeffaf tavan, yükleme ve boşaltma esnasında operatörün görüş açısını önemli oranda artırırken kabini daha aydınlık ve ferah bir çalışma ortamı haline getiriyor. Eğimli bir yapıya sahip olan kayar kabin kapısı, dar alanlarda dahi kolayca açılabiliyor. Ergonomik kumanda kolları, operatörü yorulmadan uzun saatler boyunca işinin başında tutuyor.

Büyük yan motor ve hidrolik sistem kapakları; filtreler, radyatör, yakıt tankı gibi düzenli bakım ve kontrol ünitelerine yer seviyesinde rahat erişim imkânı sunuyor. Radyatörler kolayca temizlenebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu