Son Haberler

NÜKLEERDE ULUSLARARASI ORTAKLIK AÇIKLANDI

Dünyada nükleer mühendislik hizmetleri üreten en büyük ikinci firma olan Assystem, nükleer santral saha mühendisliği yapan ilk Türk şirketi Envy ile ortak oldu.

Akkuyu ve Sinop nükleer santral projelerinin saha mühendisliği çalışmalarını yürüten Türkiye’nin bu alandaki ilk Türk şirketi Envy ile dünyada nükleer mühendislik hizmetleri denilince akla ilk gelen Fransız firma Assystem güçlerini birleştirdi. Assystem, Envy ile Türkiye ve bölge pazarındaki fırsatları değerlendirmek için ortak oldu. Ortaklığın detayları 4. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi’nde ilk kez açıklandı.

“Assystem, Türkiye’ye ve mühendislik servislerine duyduğu güveni ortaya koydu”

Global bir mühendislik şirketi olan Assystem’in Envy’nin hisselerinin yüzde 51’ini satın alarak Türkiye’ye ve mühendislik servislerine duyduğu güveni ortaya koyduğunu belirten Envy İş Geliştirme Direktörü Alper Yahşi, mevcut güçlerini Assystem ile birlikte uluslararası arenaya taşımak için bu iş birliğine gittiklerini söyledi. Assystem’in global alandaki bilgi ve birikimlerini bu ortaklık yoluyla Türkiye’ye aktarmanın yolunu açtıklarına dikkat çeken Alper Yahşi, “Artık Avrupa dahil olmak üzere hizmetlerimizi yurt dışında da sunabilme imkânına sahibiz, Türkiye’deki projelerdeyse çok ileri aşamalarda yer alabiliyoruz.” dedi.

Assystem Energy Transition & Infrastructures (ET&I) Kıdemli Başkan Yardımcısı Thomas Branche ise, bu işbirliğinden son derece memnun olduklarını ifade etti.

Türkiye’nin nükleer programını destekleyen en büyük nükleer mühendislik şirketi olmayı hedeflediklerini bildiren Branche, şunları söyledi:

“Dijital teknolojiler, güvenlik ve siber güvenlik konularında da Türkiye’nin önde gelen mühendislik şirketlerinden birinin oluşmasını sağlamak istiyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu