Fuar ve EtkinliklerSon Haberler

PAGDER’den Yeni Nesil Ekstrüzyon Semineri…

Ekstrüzyon alanında Avrupa’nın önde gelen isimlerinden olan İngiliz Dr. Peter Cox, PAGDER’in düzenlediği Yeni Nesil Ekstrüzyon Semineri’nde konuşmak üzere Türkiye’ye geliyor.

Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER), plastik sektörüne yönelik eğitim faaliyetlerine ekstrüzyonla işlemede etkili ve verimli süreç yönetimi sağlayacak önemli bir etkinlikle devam ediyor. PAGDER organizasyonuyla, plastik teknolojilerinin önemli proseslerden biri olan ektrüzyonla işleme tekniğine yönelik eğitim semineri 8 Kasım 2018 tarihinde, İstanbul’da Fairmont Quasar Otel’de, Türkçe simültane tercüme hizmeti verilerek gerçekleştirilecek.

Dr. Peter Cox plastik sanayicileri ile buluşmaya geliyor…

Sanayicilere ve profesyonellere yönelik düzenlenecek Yeni Nesil Ekstrüzyon Semineri’nin konuşmacısı ise, ekstrüzyon alanında Avrupa’nın önde gelen isimlerinden, 40 yılı aşkın tecrübeye sahip İngiliz Dr. Peter Cox olacak.

Seminerde, Dr. Peter Cox eğitim verecek.

Dr. Peter Cox, 2006 yılından bu yana Plastik Danışmanları Ağı’nın Başkanlığı, Plastik Mühendisleri Birliği’nin (SPE) Birleşik Krallık ve İrlanda yapılanmalarının da yönetim kurulu üyeliğyor.

Dr. Cox seminer süresince polimer malzeme esaslı tek ve çok katmanlı boru, film ve levha imalatı yapan işletmelerin üretimlerinde performans iyileştirme ve verimlilik çalışmalarına önemli kazanımlar sağlayacak.

Nitelikli Eğitim ve İnsan Kaynağına Her Dönem Daha Fazla İhtiyaç Var!

Dr. Cox tarafından verilecek seminerin, plastik sanayi işletmelerinin operasyonel verimliliğine katkı sağlarken işverenler için ise gerek işletme içi giderlerde düşüşe, gerekse operasyonel çıktılarda değer kazanımları sağlayacağını ifade eden PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Gülsün, “Türkiye plastik sanayisinin katma değerli ürünler üreterek küresel piyasalarda daha fazla söz sahibi olabilmesi için nitelikli eğitim ve insan kaynağına her dönem daha fazla ihtiyaç duyuyor.” dedi.

Proses verimliliği, performans ölçümü gerçekleştirmenin ipuçları, sorun giderme yöntemlerinin edinimi gibi konulara yönelik önemli bilgilerin katılımcılarla paylaşılacağını ifade eden Gülsün, şunları söyledi:

“Çevremizdeki gerek teknolojik gerekse ekonomik hızlı değişimler karşısında sektörümüzün günün gerekliliklerinin gerisinde kalmaması adına ortaya koymuş olduğumuz çalışmalar çerçevesinde geçmiş dönemlerde olduğu gibi alt ihtisas kollarına göre dünyada uzmanlaşmış eğitmenleri ülkemiz plastik sanayicisi ile buluşturmaya devam ediyoruz.”

Plastik sanayicileri için somut kazanımlar sağlayacak, Avrupa’nın bu yıl gerçekleştirilen prestijli organizasyonlarından Yeni Nesil Ekstrüzyon Semineri’ne bölge ülkelerinden de katılımcılar bekleniyor.

Dr. Peter Cox Kimdir?

Londra’da bulunan Imperial College’den Makine Mühendisliği alanında lisans ve doktorası bulunan Dr. Peter Cox, Makine Mühendisleri Enstitüsü ve Malzeme, Mineral ve Maden Enstitüsü üyesi olup, İngiltere tarafından onaylı imtiyazlı mühendislerdendir.

2001 yılından bu yana ekstrüzyon ve çok katmanlı ekstrüzyon konularında bağımsız danışmanlık hizmeti vermektedir. 2013 yılında Fransa Lyon’da düzenlenen teknik konferansta ekstrüzyon teknik kurul başkanlığını yürütmüştür. 2006 yılından bu yana Plastik Danışmanları Ağı’nın başkanlığını yürütmektedir. Ayrıca Plastik Mühendisleri Birliği’nin (SPE) Birleşik Krallık ve İrlanda yapılanmasının yönetim kurulu üyesidir.

Çok katmanlı ürünler hakkında yayınlanmış 14 makalesi bulunmakta olan Cox, Birleşik Devletler’de ekstrüzyon konusunda, İspanya’da ise çok katmanlı yapılarla katma değer artışı, Birleşik Krallık Ambalaj Derneği’nde ise sürdürülebilirlik konularında konferanslar vermiş, teknik makaleler sunmuştur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu