PAZAR ÇEŞİTLİLİĞİNDE İHRACATIN YILDIZI KASTAMONU ENTEGRE | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

PAZAR ÇEŞİTLİLİĞİNDE İHRACATIN YILDIZI KASTAMONU ENTEGRE | Enerji ve Maden Dergisi

22 Mayıs 2016
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

Türkiye ihracatına katkıda bulunan şirketlerin ödüllendirildiği “İhracatın Yıldızları – Teşvik Ödülleri” yarışmasında ağaç bazlı panel sektörünü temsil eden Kastamonu Entegre (KEAS) “Yeni Pazar, Pazar Çeşitliliği” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan ihracatçı firmaları teşvik etmek, ihracatın geliştirilmesi ve sürdürülebilirliğini desteklemek amacıyla düzenlenen “İhracatın Yıldızları” Ödül Töreni’nde bu yıl ödül alan firmalar arasında, Türkiye’de ağaç bazlı panel sektörünün en büyük oyuncusu Kastamonu Entegre (KEAS) de yer aldı.

Bu yıl 15. kez düzenlenen ve yazdıkları başarı hikâyeleriyle Türkiye ihracatına katkıda bulunan şirketlerin ödüllendirildiği “İhracatın Yıldızları – Teşvik Ödülleri” yarışmasında KEAS, “Yeni Pazar, Pazar Çeşitliliği” kategorisinde ödül aldı.

KEAS, en fazla sayıda ülkeye ihracat gerçekleştiren veya herhangi bir ürünün ilk kez ihracatını gerçekleştiren firmaların değerlendirildiği “Yeni Pazar, Pazar Çeşitliliği” kategorisinde yarışmayı kazanan KEAS adına ödülü, şirketin İhracat Grup Müdürü Haluk Baybek aldı.

93 Ülkeye İhracat

Ödüle layık görülmeleri nedeniyle büyük mutluluk duyduklarını belirten Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, “Dünya genelinde 93 ülkeye ihracat gerçekleştiren global bir şirket olarak yeni pazar arayışlarımız devam edecek.” dedi.

“KEAS küresel bir ıyuncu olma yolunda hızla ilerliyor”

Ağaç bazlı panel sektöründe Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü sırada, dünyada ise 7’inci sırada bulunduklarını belirten Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, “KEAS uluslararası alandaki aktif konumuyla küresel bir oyuncu olma yolunda hızla ilerliyor. Bugün Romanya, Bulgaristan, Rusya ve Bosna Hersek’teki üretim tesislerimizin yanı sıra ABD‘den Çin‘e kadar dünya genelindeki iş ortaklarımızla çok hızlı büyüyen bir yapıya sahibiz. 1,2 milyar dolar düzeyindeki ciromuzun, yüzde 30’a yakınını yurt dışı faaliyetlerinden elde ediyoruz ve gelecek dönemde ihracatımızı artıracak çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri