PETKİM 2 ÖDÜL BİRDEN ALDI | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

PETKİM 2 ÖDÜL BİRDEN ALDI | Enerji ve Maden Dergisi

8 Şubat 2017
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

Türkiye’nin ilk ve tek petrokimya tesisi olan Petkim, “Ege Bölgesi’nin En Fazla İhracat Gerçekleştiren Firması” ve “Kimya Sektörünün En Fazla İhracat Gerçekleştiren Birinci Firması” ödüllerini aldı.

Ege Bölgesi’nin en büyük ihracatçısı konumunda olan Petkim, Ege İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirilen ‘İhracatın Yükselen Yıldızları Ödül Töreni’nde 2 ödüle birden layık görüldü. Türkiye’nin ilk ve tek petrokimya tesisi olan Petkim, ilk ödülü 2016 yılında gerçekleştirdiği 438 milyon dolarlık ihracatla Ege Bölgesi’nin ‘En Fazla İhracat Gerçekleştiren Firması’ olarak aldı. İkinci ödülü ise Ege İhracatçı Birliği üyeleri arasında yapılan değerlendirmede bölgede ‘Kimya Sektörünün En Fazla İhracat Gerçekleştiren Birinci Firması’ unvanıyla almaya hak kazandı.

Ege Bölgesi’nin 2016 yılında gerçekleştirdiği 16.6 milyar dolarlık ihracata, 5 milyar dolarlık katkı sağlayan ihracat şampiyonlarının ödüllendirildiği törende, ödülleri Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin elinden aldı.

2500 Petkimli Memleket İçin çalışıyor

İhracatın Yükselen Yıldızları Ödül Töreni’ni takiben konuşan ve ödüller için teşekkürlerini ifade eden Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov şunları söyledi: “Petkim olarak tesislerimizde 60 farklı türde ürün üretiyoruz. Ürünlerimiz Türkiye’de 6 binden fazla KOBİ tarafından kullanılıyor. İhracat kanalımızda ise 50’den fazla ülkeye ürünlerimizi ulaştırıyoruz. 2500 Petkimli olarak biz her gün memleket için çalışma motivasyonu ile işe gidiyoruz. Yaptığımız işin Türkiye için önemi ve bunun getirdiği sorumluluğun farkındayız ve bundan gurur duyuyoruz. Sadece ihracat değil, Türkiye iç pazarına katkı, Türkiye sanayisine katma değer ve hammadde üretmek bizi her gün motive ediyor. Bu başarıda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletmek istiyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri