Son Haberler

PLAST EURASIA İSTANBUL 2015

25.Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı, 3 – 6 Aralık 2015 tarihleri arasında, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece, İstanbul‘da kapılarını açacak.

Plast Eurasia İstanbul 2015 – 25. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı, 3 – 6 Aralık 2015 tarihleri arasında, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece, İstanbul‘da kapılarını açacak.

Avrupa’da her yıl yapılan ve en büyük plastik fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) işbirliğinde gerçekleştirilecek.

25.Yılında Yeni Rekorlar

2014 yılında 98.000 m2 kapalı alanda 41 ülkeden 1067 firma ve firma temsilcisinin katılımı ile açılarak 43.756 profesyonel ziyaretçinin gezdiği Plast Eurasia İstanbul Fuarı 25.yılında 120.000 m2 kapalı alan ve 50.000’in üzerinde ziyaretçiyi hedefleyerek, yılın ilk altı ayında toplam alanın %80’inin satışını gerçekleştirdi. Bu yıl da Plast Eurasia İstanbul fuarına milli katılım yapmak isteyen Kore, Tayvan, Çin ve İngiltere’nin plastik federasyonları ile temasa geçilip gerekli anlaşmalar sağlandı ve fuarın çok uluslu yapısı daha da renklendirildi. Bu gelişmeler ışığında, plastik fuarları arasında 25 yıllık bir geçmişi olan Plast Eurasia İstanbul, başarısının sürpriz olmadığını bir kez daha kanıtladı.

Sektörün Devleri Bu Fuarda

Avrupa, Çin, Uzakdoğu ve Türkiye’nin büyük plastik firmalarını aynı çatı altında toplayacağını gösteren Fuar, böylelikle rakiplerinden bir adım daha öne çıktı. Plast Eurasia İstanbul 2015 fuarına hazırlanılırken, yapılan B2B görüşmelerin ardından, müşterilerin beklentileri ve talepleri göz önüne alınarak, yurtdışı satış politikası ve fuar ziyaretleri programlandı, hali hazırda yapılan profesyonel ziyaretçi çalışmalarına daha da ağırlık verildi.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre, Türkiye’nin diğer ülkelerle ihracat – ithalat verileri büyük bir özenle incelendi ve bu ülkelerin plastik dernekleri, ticaret odaları ile irtibata geçilip fuar davetleri gerçekleştirildi. Plastik sektörü için gerek ihracatta gerekse ithalatta önemli konumda olan ülkelerden alım heyeti çalışmalarına başlandı. Geçen yıl 21 ülkeden yapılan alım heyeti sayısı, bu yıl katılımcıların beklentileri doğrultusunda yeniden belirlendi ve hedef ülkelere dair temaslar sonuç vermeye başladı.

Tanıtıma Ağırlık Verildi

Plast Eurasia İstanbul’un tanıtım faaliyetlerine hem yurt içinde hem de yurt dışında yoğun bir şekilde ağırlık verildi. Bu doğrultuda Plast Eurasia İstanbul ekibi mayıs ayında gerçekleşen Milan Plast 2015 fuarında katılımcı olarak bulundu. Fuar esnasında yapılan görüşmeler ve tanıtım faaliyetleri oldukça başarılı ve etkili geçti. Dört bir koldan devam eden tanıtım faaliyetlerine, Tüyap yurt dışı ofisleri ve Tüyap yetkili temsilciliklerin de iş birliğiyle Asya, Orta Doğu, Balkanlar, Rusya ve Avrupa‘da başarılı çalışmalar ile devam ediliyor. 25 yıllık geçmişi ile sektörün yapı taşı olan ve her yıl istikrarlı büyümesiyle plastik fuarları arasında rakipsiz olmaya doğru ilerleyen Plast Eurasia İstanbul 2015 fuarı her sene olduğu gibi bu sene de çok renkli geçeceğinin sinyallerini verdi.

FUAR HAKKINDA DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu