Fuar ve EtkinliklerSon Haberler

PowerUp! Startup Yarışması Türkiye Finali…

EIT InnoEnergy, Türkiye ve 23 Avrupa ülkesindeki startup’lara yönelik, enerji ve temiz teknoloji konulu PowerUp! Startup Yarışması’nın ilk Türkiye Finali’ni, 10 Mayıs Perşembe günü, Sabancı Center’da gerçekleştiriyor.

Enerji alanındaki inovasyonları destekleyerek yatırım yapan EIT InnoEnergy, bu yıl 4.’sünü düzenlediği, Türkiye ve 23 Avrupa ülkesindeki startup’lara yönelik, enerji ve temiz teknoloji konulu PowerUp! Startup Yarışması’nın ilk Türkiye Finali’ni, 10 Mayıs Perşembe günü, Sabancı Center’da gerçekleştiriyor.

Yarışma, bu yıl ilk kez yer alan Türkiye’de de Sabancı Üniversitesi Teknoloji Tabanlı Girişimleri Hızlandırma Merkezi (SUCooL) işbirliği ile yürütülüyor. Sabancı Üniversitesi Teknoloji Tabanlı Girişimleri Hızlandırma Merkezi (SUCool) tarafından koordine edilen PowerUp! Startup Yarışması Türkiye Finali’nde ülkemizden seçilen, enerji ve temiz teknoloji alanlarında faaliyet gösteren 10 startup projelerini sergileyecek ve 1 startup, jüri tarafından 19 Haziran’da Prag’da yapılacak Grand Final’de ülkemizi temsil etmek üzere belirlenecek.

Seçilen startup’lara Grand Final’de toplam 50 bin Euro nakit ödül, uluslararası seçkin yatırımcılara projelerini sunma ve InnoEnergy’nin 150 bin Euro’dan başlayan yatırım tekliflerini değerlendirme imkânı sunulacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu