Son Haberler

PROF. DR. VEYSEL EROĞLU’NDAN İZMİR’E 8 YATIRIM MÜJDESİ

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Ramazan Bayramı’nda ziyaret ettiği İzmir’e 8 yatırım müjdesi verdi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ramazan Bayramı’nda İzmir’e gitti. Prof. Dr. Veysel Eroğlu İzmir programı çerçevesinde Ramazan Bayramı dolayısıyla İzmir’e 8 projenin müjdesini verdi.

Açıklanan ilk proje olan Aliağa Kalabık Barajı ve Sulaması ile 970 dekar zirai araziye su temin edilerek yılda yaklaşık 880 bin TL gelir artışı sağlanacak. 12 milyon TL’ye mal edilecek tesis 607 bin metreküp depolama hacmine sahip olacak.

680 Dekar Araziye Su Temin Edilecek

İkinci müjde olarak açıklanan Seferihisar Gödence Göleti ve Sulamasıyla 680 dekar araziye su temin edilerek yöredeki çiftçilere yılda yaklaşık 650 bin TL gelir artışı sağlanacak.

Üçüncü müjde olarak açıklanan Balçova Terapi Ormanı, 1802 dekar arazi üzerine tesis edilecek. Balçova Terapi Ormanı, seyir noktalarından İzmir körfezini ve güneşin batımını en güzel şekilde seyretme imkânı sunacak. Yürüyüş parkurlarından yararlanan ziyaretçiler flora ve faunayı tanıma imkânı da bulacaklar.

Açıklanan müjdeler arasında yer alan Örnekköy Çocuk Ormanı, 336 dekar arazi üzerine tesis edilecek. Tesis edilecek Çocuk Ormanı ile çocukların daha sağlıklı ve tabiat sevgisi ile yetişmelerine katkı sağlayacak mekânlar hazırlanacak.

Yine müjdeler arasında yer alan Yakaköy Tabiat Parkı, 470 dekar arazi üzerinde tesis edilecek. Tabiat Parkı, İzmir halkının rekreasyon ihtiyacına tabiat yürüyüşü, piknik, tabiat sporları ve çocuk oyun alanları ile hizmet edecek.

Meteorolojik Faaliyet Verileri Yayınlanabilecek

Müjde olarak açıklanan projeler arasında yer alan Kınık Meteoroloji İstasyonu ile Kınık ilçesindeki meteorolojik faaliyetlere ilişkin veriler elde edilerek, meteorolojinin web sitesinden yayınlanabilecek.

Diğer Bakanlık yatırımlarının yer aldığı müjdelerden biri de Bayındır Meslek Lisesi… 16 dersliğe sahip olacak lise, ihale edilerek kısa zamanda inşa edilecek.

Son müjde olarak açıklanan proje ise Selçuk Devlet Hastanesi oldu. 75 yatak kapasitesine sahip olacak Selçuk Devlet Hastanesi’nde ameliyathaneler, yoğun bakım üniteleri, poliklinikler ve diğer donatılar yer alacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu