Fuar ve EtkinliklerSon Haberler

Proje Bazlı Teşvik Sistemi’nin Tanıtımı Yapıldı

Proje Bazlı Teşvik Sistemi’nin tanıtımı ve 2017’de hazırlıkları tamamlanan yatırımlara teşvik belgesi dağıtımı, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen tören ile gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde, Proje Bazlı Teşvik Sistemi‘nin tanıtımı ve 2017’de hazırlıkları tamamlanan yatırımlara teşvik belgesi dağıtımı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi.

Proje Bazlı Teşvik Sistemi Tanıtım Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulunan MÜSİAD Ankara Başkanı ve DEİK Türkiye-Endonezya İş Konseyi Başkanı İlhan Erdal, “2017 yılı büyüme oranının yüzde 7.4 olarak açıklanmasının ardından proje bazlı teşvik paketinin açıklanması, yeni başarı hikâyeleri yazmak adına ayrı bir heyecan ve motivasyon oluşturmuştur.” dedi.

Teşviklerin Ekonomiye Ciddi Yansımaları Olacaktır

İlhan Erdal, “İş dünyasının yatırımlarına güvenle devam etmesi, ekonominin büyümesi ve istihdam sağlaması açısından oldukça önemli bir gelişme.” diye konuştu. “23 dev projeye, yatırım tutarı yaklaşık 135 milyar lira olan bir teşvik sağlanmasının hiç kuşkusuz ekonomiye ciddi yansımaları olacaktır.” diye belirten Erdal, şunları söyledi:

Cari açık üzerinde yıllık 19 milyar dolarlık olumlu etkisi olacak söz konusu yatırım projelerinin 35 bin kişiye doğrudan, 134 bin kişiye ise dolaylı istihdam oluşturacak olmasını oldukça değerli buluyorum. Kalkınma ve büyüme hedeflerimize ancak yatırımlarımıza, mega projelerimize devam ederek ve ihracata yönelik yüksek katma değerli üretimle ulaşabiliriz. Ekonomimizi üretime ve yatırıma dayalı olarak büyütecek ileri teknoloji hedefiyle ortaya konan proje bazlı teşvik sisteminin hayırlı olmasını diliyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu