Fuar ve EtkinliklerSon Haberler

Rüzgâr Enerji Santralleri Bakım Platformu Tanıtıldı

Castrol, Romax Technology (Romax) ile birlikte geliştirdiği rüzgâr enerjisinde teknolojik riskleri azaltan, maliyet ve harcamalar üzerinde kontrol sağlamaya imkân veren yeni bakım platformu ONYX InSight’ı tanıttı.

Dünyanın lider madeni yağ üreticilerinden Castrol, Romax Technology (Romax) ile birlikte geliştirdiği rüzgâr enerjisinde teknolojik riskleri azaltan, maliyet ve harcamalar üzerinde kontrol sağlamaya imkân veren yeni bakım platformu ONYX InSight’ı, 24. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı (ICCI 2018) kapsamında katılımcılara aktardı.

Castrol, bu yıl 2-4 Mayıs tarihlerinde 24.’sü gerçekleştirilen Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’na (ICCI 2018) ana sponsor olarak katıldı. Etkinlik kapsamında, Castrol Ticari ve Endüstriyel Yağlar Satış Müdürü Hakan İnan’ın moderatörlüğünde düzenlenen “Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Rüzgâr” isimli panelde Castrol, dönel ekipmanlı makineler için yazılım, analiz ve hizmet sunan teknoloji şirketi Romax ile birlikte geliştirdiği yeni bakım platformu ile ilgili bilgileri katılımcılarla paylaştı.

İki şirketin birlikte geliştirdiği rüzgâr enerji santrallerinde teknolojik riskleri azaltan, maliyetler ve harcamalar üzerinde kontrol sağlamaya imkân veren yeni bakım platformu ONYX InSight, rüzgâr enerjisi santrallerinde dönel ekipman teknolojileri performansı alanında yenilikçi yazılım, veri analitiği ve mühendislik çözümlerini bir araya getiriyor.

Yazganoğlu: “ONYX InSight, endüstriyel yağlar alanında çok değerli gördüğümüz bir bakım platformu”

Castrol Türkiye Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Kamuran Yazganoğlu ONYX InSight ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Castrol olarak, son birkaç yıldır ülkemizde de odaklandığımız önemli alanlardan biri olan endüstriyel yağlarda yeni bir işbirliğini hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. Endüstriyel yağlar alanında globalde yapmış olduğumuz anlaşmalardan biri olan ONYX InSight platformu ile şimdi de Castrol’ün yağlama konusunda bilgi ve birikimini müşterilerimize sunacağız. ONYX InSight, endüstriyel yağlar alanında çok değerli gördüğümüz bir bakım platformu. Castrol olarak, uzun yıllardır rüzgâr türbini yağlaması konusundaki sahip olduğumuz tecrübelerimizi, Romax Technology’nin dişli kutusu, mil yatağı ve dönel ekipmanlara yönelik yazılım, hizmet ve veri analitiğindeki 30 yıllık uzmanlığıyla bir araya getirmekten memnuniyet duyuyoruz. ONYX InSight’ın rüzgâr enerjisi alanında işletmeciler için kestirimci bakım çözümleri ile hem operasyon hem de bakım maliyetlerini ciddi şekilde düşüreceğine inanıyoruz.”

İşletme gideri maliyetlerini minimize ediyor, performansı artırıyor…

Castrol ve Romax Technology’nin ortak girişimi olan ONYX InSight, rüzgâr enerjisi endüstrisinde ve dönel ekipmanlı makinelere yönelik yatırımlar için uzun vadeli stratejik optimizasyon partneri görevi görüyor. Gelişmiş durum izleme ve kestirimci bakım yazılımı ve hizmetleri, rakipsiz mühendislik deneyimi ve uzmanlığıyla birleştiğinde, en önemli verileri tanımlamaya ve yorumlamaya imkân sunuyor. İşletmeler, platform sayesinde parçaların ömrünü doğru bir şekilde tahmin edebilirken, çalışma süresini artırabiliyor ve makinelerden daha çok verim alarak bakım döngülerinin optimize edilebilmesini sağlıyor. ONYX InSight, rüzgâr türbini sahiplerine neyin, ne zaman ve nerede yanlış gittiği konusunda eksiksiz bakım hizmetleri yelpazesi sağlarken, uzun vadeli performansı yükseltmeye ve işletme gideri maliyetlerini minimize etmeye imkân tanıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu