Son Haberler

RÜZGÂR ENERJİSİ YATIRIMLARI ENGELLENİYOR!

Çevreci Enerji Derneği’nden (ÇED) yapılan açıklamaya göre kamu yararı kararı olan rüzgâr enerjisi yatırımları engellenmek isteniyor.

ruzgar_enerjisi_adaletÜlkemiz yenilenebilir enerji konusunda önemli adımlar atmaya çalışırken, Çevreci Enerji Derneği’nden (ÇED) yapılan açıklamaya göre rüzgâr enerjisine karşı İzmir’de bazı gruplar tarafından davalar açılarak kamu yararı kararı olan yatırımlar engellenmek isteniyor.

Dünyanın her yerinde birçok ülke, ormanlara, tarım alanlarına rüzgâr enerji santralleri (RES) kurarak enerji bağımsızlıklarını ve enerji güvenliklerini sağlıyor. Amerika’da okul bahçelerine rüzgâr türbinleri konularak öğrencilere gerçek zamanlı yenilenebilir enerji dersleri veriliyor.

Rüzgâr Boşa Esiyor

Rüzgâr ırmakları üzerinde kurulması gereken türbinlere İzmir’de bilimsel olmayan nedenlerle karşı çıkılıyor. İnşaat firmalarının, doğal sitleri köylülerden ucuza alıp imara açma çabasında olanların açtığı davalar nedeniyle yatırımlar yavaşlamak zorunda kalıyor. Boşa esen rüzgârdan yararlanamamanın maliyeti ise dolaylı olarak halkımıza yansıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu