RÜZGAR KONGRESİ KASIM AYINDA ANKARA’DA | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

RÜZGAR KONGRESİ KASIM AYINDA ANKARA’DA | Enerji ve Maden Dergisi

20 Ekim 2017
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

6.Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi (TÜREK), 1-2 Kasım 2017  tarihlerinde Ankara JW Marriott Otel’de düzenlenecek.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Rüzgar Enerjisi Kongresi (TÜREK) için geri sayım başladı. Rüzgar oyuncularının gözü, 1-2 Kasım tarihlerinde Ankara JW Marriott Otel’de yapılacak TÜREK 2017 kongresine çevrildi. “Daha çok yerli, daha çok yenilenebilir” temasıyla düzenlenecek kongrede sektörün son durumu, gelecekteki yatırımlar, yurtdışı gelişmeler değerlendirilecek ve her yıl olduğu gibi sektörün sorunlarına çözüm aranacak.

Kongrede, enerjimizi yerli ve yenilenebilir kaynaklara yönlendirelim mesajı verilerek, konuya vurgu yapan “Daha Çok Yerli, Daha Çok Yenilenebilir” sloganı işlenecek.

TÜREB’in 25. Yılı

Bu yıl yapılacak TÜREK organizasyonu, Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği’nin 25. yıl kuruluşuna denk geldiği için etkinliğin ilk gecesinde özel bir yemek verilecek.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, EPDK, Başbakanlık Yatırım ve Destek Ajansı, WindEurope ve GWEC katkıları ile gerçekleştirilen kongrenin açılış konuşmalarında; TÜREB Başkanı Mustafa Serdar Ataseven, WindEurope CEO’su Giles Dickson, GWEC Genel Sekreteri Steve Sowyer, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Cihan Pektaş yer alacak.

Enerji Politikalarında Rüzgar Enerjisi Anlatılacak

Kongrenin ilk günündeki özel oturumda her partiden davet edilen milletvekilleri “Enerji Politikalarında Rüzgar Enerjisi” başlığında görüşlerini dile getirecek. Rüzgar enerjisindeki politikalar, finans ve proje geliştirme gibi sektörün gündemini belirleyen konuların ele alınacağı kongrede, “2. YEKA hazırlıkları, 2018 Nisan başvuruları, İşletmedeki RES’lerin kapasite artışları” gibi başlıkların çok ilgi göreceği belirtiliyor.

Son Tüketiciyi İlgilendiren Konular Tartışılacak

Kongrenin ikinci günü, kendi konusunda uzman olan akademisyenlerden oluşan özel gruplarla, “Yeni Avrupa rüzgar atlasının Türkiye’ye getirecekleri, Türkiye kendi türbinini nasıl yapar? Rüzgar türbinlerinin yarasa ve kuşlara etkileri, insan kaynakları, çevre gibi son tüketiciyi ilgilendiren konular “yuvarlak masa toplantıları” adı altında tartışılacak.

KONGREYE ÜCRETSİZ KATILIM VE DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Comments are closed.

Ahmet Kaya - Nereden Bileceksiniz Ahmet Kaya - Kum Gibi Ahmet Kaya - Dışarda Kar Yağıyor Ahmet Kaya - Penceresiz Kaldım Anne Ahmet Kaya - Söyle Ahmet Kaya - Sözüm Şiirlerin Mükemmelidir Ahmet Kaya - Bundan Böyle Yol Yok Ahmet Kaya - Dostum Dostum Ahmet Kaya - Senden Başkasını Seven Delidir Ahmet Kaya - İçimde Ölen Biri