Son Haberler

SABRİ ÜLKER ÇEVRE ÖDÜLÜ 2015

“Topraklarımıza, sularımıza, çevremize sahip çıkmak vatana sahip çıkmaktır.” SABRİ ÜLKER

‘Çözüm Sende!’ mottosuyla duyurulan Sabri Ülker Çevre Ödülü için son başvuru tarihi 24 Aralık 2015’e kadar uzatıldı.

Yıldız Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Merhum Sabri Ülker’in çevreye olan duyarlı bakış açısını devam ettirmek için oluşturulan ve TURMEPA’nın bilgi birikimi, deneyimi ile hayata geçirilen Sabri Ülker Çevre Ödülü bu yıl 3.kez verilecek.

Doğal kaynakları korumak üzere hazırlanmış, uygulanabilirliği ispat edilmiş projelerden birinin ödüllendirileceği ve 100.000 TL para ödülünün verileceği yarışmanın bu yıl ki konusu “Çevre ve İnsan”.

Amaç

Merhum Sabri Ülker’in çevreye olan duyarlı bakış açısını sürdürmek üzere doğal kaynaklar ve çevrenin korunması, kirliliğin azaltılması, ekosistemin devamlılığının sağlanması ve gelecek nesillerin doğal kaynakları rahatlıkla kullanabilmesi için kısıtlı kaynaklar dâhilinde bilimsel projeler geliştiren, toplumun bilinmeyen çevre kahramanlarının başarılarını kamuoyu ile paylaşmak ve teşvik etmek amacıyla, “Sabri Ülker Çevre Ödülü” oluşturuldu.

Hedef

Ödülün hedefi, çevre kirliliği ile mücadeleyi özendiren, geliştiren, yenilikçi, halkın katılımını sağlayan ve gelecek nesillere yaşanabilir sağlıklı bir ülke bırakmayı amaçlayan, sürdürülebilir kalkınmaya önemli katkıda bulunan ve diğerlerinin izinden gitmek isteyeceği kişi ve/veya kurumların örnek çalışmalarını geniş kitlelere duyurmak ve bu konularda bilimsel çalışmalar yapanların önünü açmaktır.

Ödül Kime ve Neden Verilir?

Sabri Ülker Çevre Ödülü, Yıldız Holding Yönetim Kurulu ve TURMEPA Yönetim Kurulu tarafından, arkasında tüzel destekçiler olmadan, kısıtlı kaynaklarla, milli servetimiz su kaynaklarımız ve doğal çevremizi korumak, iyileştirmek amacıyla önemli örnek çalışmalar yürüten, üstün başarılar sağlamış olan kişi ve/veya kuruma verilir.

Ödülü kazanan kişi ve/veya kurum projeleriyle, genellikle çevresel sürdürülebilirliğin teşvikine, çevre politikalarını olumlu yönde etkilemeye, çevresel adaletin sağlanmasına ve yaşanabilir bir gelecek yaratmaya odaklanmalıdır.

Sabri Ülker Çevre Ödülü’ne layık görülen kişi ve/veya kurumda, parasal ödül tutarı sayesinde, projesini geliştirme ve topluma yararlı olan bu çalışmanın yaygınlaştırılabilme özelliği aranmaktadır. Yıldız Holding Yönetim Kurulu ve TURMEPA Yönetim Kurulu her yıl, bir sonraki yıl ödül verilecek alanı belirler ve kamuoyuna bildirir.

DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu