Son Haberler

SANAYİ SİTELERİ ŞEHİR DIŞINA TAŞINACAK

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, şehir içinde kalmış sanayi sitelerini şehir dışına taşıyacaklarını ve sanayicilere taşınmaları için yüzde 3 faizle kredi desteği vereceklerini söyledi.

Merkezi irade, sanayiciler için yine İstanbul dışını işaret etti. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, şehir içinde kalmış sanayi sitelerini şehir dışına taşıyacaklarını ve sanayicilere taşınmaları için yüzde 3 faizle kredi desteği vereceklerini söyledi. Bakan Özlü’nün açıklaması sonrası PAGDER&ASLAN Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Fidan Aslan Eroğlu, sanayicilere neredeyse bedelsiz arsa tahsisi ve yaklaşık yüzde 30 ucuz enerji imkânı sunduklarını belirterek İstanbul dışına taşınmak isteyen sanayicileri Vize’ye davet etti.

Yatırımcının Yeni Adresi PAGDER&ASLAN OSB

Sanayi tesislerinin İstanbul dışına taşınması stratejisinin uzun süredir gündemde olduğunu belirten Fidan Aslan Eroğlu, plastik sanayicisinin ağırlıklı olarak Bayrampaşa ve İkitelli olmak üzere şehrin birçok ilçesinde küçük alanlarda ve zor koşullarda dağınık bir şekilde sıkışıp kaldığını söyledi. Bu elverişsiz çalışma ortamının gelişime ve büyümeye açık plastik sanayicileri açısından en büyük darboğaz olduğuna vurgu yapan Eroğlu, PAGDER&ASLAN Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olarak yatırımcılara cazip fırsatlar sunduklarını dile getirdi.

Plastik Sektörüne Modern Bir Üretim Alanı

PAGDER&ASLAN Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Kırklareli Vize’de hayata geçmek üzere. Türkiye’nin ilk ve tek plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olarak özel bir konumda bulunan PAOSB, sanayicinin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan altyapı imkânları, İhtisas OSB olmasının artısıyla yüzde 40’a varan yatırım teşviki ile plastik sektörüne yeni ve modern bir üretim alanı sunuyor. Üstelik PAOSB’de yer alacak sanayiciler İstanbul’a kıyasla yüzde 30 daha ucuz enerji kullanacak.

“Katılımcılarımıza kârlı bir yatırım fırsatı sunuyoruz”

Sanayi tesislerinin İstanbul dışına taşınması stratejisi doğrultusunda, İstanbul’a sıkışıp kalmış plastik sanayicisinin rotasını Vize’ye çevirdiğini belirten PAGDER&ASLAN Plastik İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Fidan Aslan Eroğlu, “İhtisas OSB olmanın tüm avantajlarından yararlanan katılımcılarımıza kârlı bir yatırım fırsatı sunuyoruz. PAOSB’de yerini alanlar sadece bugün değil gelecekte de kazançlı çıkacak. Gerek OSB’nin konumu gerekse sunduğumuz modern altyapı imkânları ile firmalarımızı rekabette öne geçirecek üretim ortamını sağlamak üzere çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Şu an 650 bin metrekarelik alanda kurulu Plastik İhtisas OSB’de 69 katılımcı firmamız yerini aldı. PAOSB; İstanbul’a, havalimanı, otoyol ve demiryoluna yakınlığı, Avrupa’ya komşu olması ile lojistik açıdan avantajlı bir konumda bulunuyor. Sanayicilerimiz ihtisas OSB olmanın artısıyla yüzde 40’a varan yatırım teşviki, diğer bir deyişle neredeyse bedelsiz arsa tahsisi imkânından yararlanacak. Ayrıca plastik sektörü enerji yoğun bir sektör olduğundan PAOSB’de yer alacak sanayicilere, İstanbul içinde ve civar birçok OSB’deki sanayicilere kıyasla direkt iletime bağlanmak suretiyle yüzde 30’a varan ucuz enerji tedariki sağlama imkânına sahibiz. Türkiye ekonomisinin en hızlı ve istikrarlı büyüyen sektörlerinden bir olan plastik sektörüne yatırım yapmak isteyen tüm firmaları PAGDER&ASLAN OSB’ye davet ediyoruz.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu