Fuar ve EtkinliklerSon Haberler

Sanayide Dijital Dönüşümün Nabzı Bursa’da Atacak

Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) Bursa Şubesi, “Yapay Zekâ, Robotlar ve Sanayide Dijital Dönüşüm” konulu 1. Sanayinin Dijital Dönüşümü Çalıştayı’nı 21 Mart tarihinde Bursa’da gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Sanayide kullanılan robotlar ve yapılan teknolojilerin hepsi dijital dönüşümün bir parçası haline gelmiş durumda. Yapay zekâ, robotlar ve sanayinin dijital dönüşümü konuları, insan hayatının her alanında kullanılan teknolojinin içinde yer alıyor. Robotların her alanda devreye girdiği çağımızda; dijital dönüşüm ile yapay zekâ teknikleri tüm üretim süreçlerini etkiliyor ve bu anlamda söz sahibi olmak kullanıcı olarak değil, üretici olarak işin içinde bulunmayı gerektiriyor. Bu kapsamda Türkiye’nin 20 yıllık kuruluşu Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) Bursa Şubesi, dünyada önemle üzerinde durulan “Yapay Zekâ, Robotlar ve Sanayide Dijital Dönüşüm” konulu 1. Sanayinin Dijital Dönüşümü Çalıştayı’nı 21 Mart tarihinde Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Açılış Konuşmalarını Önemli İsimler Yapacak

Çalıştayın açılış konuşmalarını; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Dr. Veysel Yayan, Marmara Bölgesi’nde iki defa ‘Yılın İlçe Belediye Başkanı’ seçilen, özellikle eğitime verdiği desteklerle “Eğitim Gönüllüsü Başkan” sıfatıyla da anılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay, MMG Genel Başkanı Osman Balta ve MMG Bursa Şube Başkanı Rasim Serim yapacak.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi ve Tazi.ai şirketinin kurucu ortağı olan, TÜBİTAK ve AB onaylı projelerde yer alarak 14 patenti ve 80’i aşkın yayını bulunan Prof. Dr. Zehra Çataltepe, uygulandığı sektörlerde büyük kolaylıklar yaratan nesnelerin interneti ve ülkelerin gücünü etkileyen önemli bir gelişme olan yapay zekayla ilgili açıklamalarda bulunacak.

İlk Türk robotu “Altınay” ile Başarılı KOBİ Büyük Ödülü’nü almaya hak kazanan Altınay Robotik Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay, sanayide dijital dönüşüm ile ilgili açıklamalarda bulunacak. Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, toplumsal gelişmenin ve kalkınmanın en önemli yapı taşlarından olan üniversitelerin, sanayinin dijital dönüşümündeki etkisine değinecek.

Sanayi Dönüşümünün Getirdiği Yenilikler ve Fırsatlar

Çalıştay; Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. Elife Ünal’ın yöneticisi olduğu, sanayi dönüşümünün getirdiği yenilikler ve fırsatları içeren panelle son bulacak. Panelde; Bosch San. ve Tic. A.Ş., Endüstri 4.0 Projeleri Satış Direktörü Murat Kurtlar, Kırklareli Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Asım Kurtoğlu, MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) Makine Sektör Kurulu Başkanı Dr. Ayhan Etyemez ve BEBKA (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) Mali ve İdari İşler Birim Başkanı Jülide Alan konuşmacı olarak yer alacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu