Son Haberler

SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ PROJE YARIŞMASI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının enerji politikaları çerçevesinde yapılan Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması’na (SENVER-16)  katılım için son başvuru tarihi 9 Kasım 2015…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının enerji politikaları çerçevesinde; ‘enerji verimliliği‘nin artırılması amacıyla başarılı projelerin duyurulması ve teşvik edilmesi etkin bir politika aracı olarak değerlendirilmektedir. Bu düşünceden hareketle bu yıl 16’ncı kez düzenlenecek olan Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması’na (SENVER-16) katılım için Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğüne yapılacak son başvuru tarihi 9 Kasım 2015 olarak belirlendi.

Enerjinin etkin kullanılması, israfının önlenmesi, enerji maliyetlerinin ekonomi üzerindeki yükünün hafifletilmesi ve çevrenin korunması için enerji verimliliğinin artırılması tüm gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de büyük önem arz etmektedir.

Endüstriyel işletmelerin ve sanayi bölgelerinin uyguladığı enerji verimli ve çevreye duyarlı projelerin ve teknolojilerin ortaya çıkarılması, tanıtılması ve yaygınlaştırılması, endüstriyel işletmeler arasında bilgi alışverişinin artırılması, enerji verimliliği konusunda yeni ve benzer çalışmaların teşvik edilmesi amacıyla her yıl Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışmaları (SENVER) düzenlenmektedir.

Bu yıl 16’ncı kez düzenlenen Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması (SENVER-16) “Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projeleri” (SEVAP) ve “Enerji Verimli Endüstriyel Tesis” (EVET) olmak üzere iki ana gruptan oluşmaktadır.

Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması plaket ve ödülleri; 2016 yılında ”Enerji Verimliliği Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan VII. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarında kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilmesi planlanan tören ile verilecektir.

Yarışma başvurularının en geç 9 Kasım 2015 tarihi mesai bitimine kadar Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğüne ulaştırılması gerekmektedir.

SENVER-16’ya başvurular ile ilgili dokümanlara buradan ulaşabilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu