SANAYİNİN GELECEĞİ İÇİN SEMİNERLER DÜZENLENDİ | Enerji ve Maden DergisiEnerji ve Maden Dergisi

SANAYİNİN GELECEĞİ İÇİN SEMİNERLER DÜZENLENDİ | Enerji ve Maden Dergisi

23 Aralık 2016
Kategori
Son Haberler
Comments 0

Etiketler , , , , ,

Schneider Electric, Türkiye sanayisini Endüstri 4.0 devrimine hazırlayacak teknolojiler ve çözümleri konuşmak üzere 26 Mayıs-7 Aralık tarihlerinde Endüstri Bölge Seminerlerini gerçekleştirdi.

Schneider Electric, iş ortaklarıyla Endüstri 4.0 başta olmak üzere yeni nesil teknolojiler ve çözümlerle ilgili bilgiler paylaşmak üzere seminerler dizisi düzenledi. Sanayinin geleceği için 26 Mayıs-7 Aralık tarihlerinde 10 ilde gerçekleştirilen Endüstri Bölge Seminerlerinde 1.000’in üzerinde katılımcı bir araya geldi.

Mayıs ayında başlayan seminerler sırasıyla Ankara, İzmir, Bursa, İstanbul, Denizli, Gaziantep, Mersin, Malatya, Konya ve Manisa’da düzenlendi. Seminer programı Bursa’da düzenlenen ikinci bir toplantının ardından 7 Aralık’ta sona erdi.

Seminerler kapsamında Hız Kontrol Cihazları Türkiye Ürün Müdürü Göker Çakılcı, PLC ve Otomasyon Ürünleri Türkiye Ürün Müdürü Eren Yıldırım ve Kontrol ve Sinyal Ürünleri Türkiye Ürün Müdürü Aslı Turan katılımcılarla buluşarak sanayide verimliliği ve kaliteyi artıracak çözümleri görüştüler.

En İlgi Çeken Konu: Endüstri 4.0

Seminerin en ilgi çeken konusu ise Endüstri 4.0 oldu. Enerji yönetimi ve otomasyon alanında dünya çapında liderliği üstlenen Schneider Electric tarafından gerçekleştirilen etkinlikte Endüstri 4.0 ve Nesnelerin İnterneti’nin temeli, Türkiye’ye sağlayacağı katkılar ve Schneider Electric’in müşterilerine sunduğu fırsatlara dikkat çekildi. Endüstri Bölge Seminerlerinin ilgi toplayan konu başlıkları arasında Makine ve Proses Performansı için Altivar Hız Kontrol Cihazları, Harmony Serisi Kontrol ve Sinyal Ürünleri, Yeni nesil Modicon M221 PLC, Hareket Kontrol Çözümleri, Motor Yolverme Çözümleri ve Telemecanique Sensör Algılama Çözümleri yer aldı.

Seminere özellikle Endüstri 4.0 projelerini gerçekleştirmek için hazırlanan firmalar yoğun ilgi gösterdi.

Toplu Taşıma Dairesi Başkanı Salih Kumbar da, “Şehrimizde toplu taşımayı vatandaşlarımız için en basit ve güvenilir hale getirmeyi amaçlıyoruz. Mastercard iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz bu projenin de büyük ilgi göreceğine inanıyoruz. Bu uygulama, Kocaelili vatandaşlarımızın günlük hayatını önemli oranda kolaylaştıracak. Böylece akıllı şehir olma yolunda da önemli bir adım atmış olacağız.” diye konuştu.

Dünyanın önde gelen birçok şehrinde tren, otobüs, vapur, bisiklet gibi toplu ulaşım araçlarının ödemelerinin yanı sıra otopark, müze girişi gibi diğer kamu alanlarında da kullanımı yaygınlaşan bu akıllı sistem, devletlerin de tek bir sisteme yatırım yaparak daha verimli çalışmasına ve tasarruf etmesine olanak sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir